Zažité předsudky v oblékání žen a jak je to vlastně doopravdy

Zažité předsudky v oblékání žen a jak je to vlastně doopravdy Zdroj: brightside.me

Snad každý národ je podvědomě spojen s nějakým stereotypem, kterého se ostatní jen těžko zbavují. Platí to i o oblečení - Francouzky by měly být elegantní, Arabky zahalené do burek a Japonky bez copánků a kraťoučké sukně ani nevychází z domu. Jenže realita je někde jinde a na tu se dnes podíváme.

Doba jde neustále dopředu, kulturní rozdíly se stírají a zažité věci už dávno neplatí. A to ani nemluvíme o tom, že ženy jsou napříč celým světem pořádné parádnice, které se strojí a oblékají tak, aby se líbily všem a všude.

Itálie

Itálie je braná jako kolébka módy, jenže ne všechny ženy potkáte na ulici vyfiknuté, jako kdyby zrovna seskočily z přehlídkového mola v Miláně. Předražené a výstřední designérské kousky spíše putují do jiných zemí a Italky se oblékají přiměřeně ke svému věku jako ženy všude jinde. Mladší dívky a ženy samozřejmě preferují dostupnější značky, ty starší sahají po elegantnějších kouscích. Co mají ale všechny Italky společné je to, že o sebe velmi pečují a oblečení často aktualizují podle trendů.

Zdroj: brightside.me

Velká Británie

Kožené záplaty na sáčkách, skládané sukně, kárované vzory a pršipláště - tak přesně tak se dámy z Velké Británie neoblékají. Nebo spíše už ne. Dřívější eleganci a také trochu usedlost vystřídala zdánlivá nesourodost módních i nemódních kousků, která ve výsledku ale na daných ženách vypadá velmi dobře. I když to vypadá, že ostrovanky kašlou na módu, naopak is myslíme, že jejich extravagantní outfity jsou krokem vpřed, ke kterému my ostatní teprve dojdeme. 

Zdroj: brightside.me

strana 1 / 3
Autor:
Publikováno: 2. 6. 2017 14:26 Nahlásit obsah
Témata: Zajímavosti