Kategorie Cestování

Článek
Na orloj nemusíte jenom do Prahy: Kromě Olomouce jej najdete i ve Staré Bystrici na Slovensku
Na orloj nemusíte jenom do Prahy: Kromě Olomouce jej najdete i ve Staré Bystrici na Slovensku Jednou z nejobdivovanějších památek Prahy je středověký orloj, který se nachází na věži Staroměstské radnice. Tyto astronomické hodiny jsou k vidění i v centru Olomouce, kde byly přebudovány do stylu socialistického realismu. Nejmladšího sourozence těchto orlojů najdete ve slovenské Staré Bystrici, kam si určitě udělejte cestu.
Článek
Do chrámového komplexu Angkor Wat v Kambodži míří 2,5 milionů lidí ročně. Od roku 2020 pro ně platí zákaz jízdy na slonech
Do chrámového komplexu Angkor Wat v Kambodži míří 2,5 milionů lidí ročně. Od roku 2020 pro ně platí zákaz jízdy na slonech Kambodža je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Až 2,5 milionů lidí ročně si nenechá ujít návštěvu místního obrovského chrámového komplexu Angkor Wat. Tato oblíbená turistická destinace návštěvníkům nabízí doplňkové služby, z nichž nejkontroverznější jsou projížďky na slonech. Po nátlaku aktivistů je však od roku 2020 tato služba zrušena.
Článek
Italské Benátky zavádějí od léta 2020 vstupné. Kdo nařízení poruší, hrozí mu vysoká pokuta
Italské Benátky zavádějí od léta 2020 vstupné. Kdo nařízení poruší, hrozí mu vysoká pokuta Benátky každoročně navštíví miliony turistů z celého světa. Starousedlíkům však došla trpělivost. Kvůli záplavě turistů si připadají jako cizinci ve svém vlastním městě. Od léta 2020 proto každý turista, který chce Benátky navštívit, musí zaplatit za jednorázový vstup. Od roku 2022 si bude muset návštěvu tohoto italského města dopředu zarezervovat.
Článek
Jeskyně Naica v Mexiku, Antilopí kaňon v Coloradu nebo Pamukkale v Turecku: Neobyčejná místa na Zemi, která vypadají jako z jiné planety
Jeskyně Naica v Mexiku, Antilopí kaňon v Coloradu nebo Pamukkale v Turecku: Neobyčejná místa na Zemi, která vypadají jako z jiné planety Nejen hory, nížiny, moře či oceány. Na planetě Zemi můžete spatřit několik výjimečných míst, které vás ohromí svou krásou a zároveň vám budou připadat jako z jiného světa. Vybrali jsme pro vás ty nejneobvyklejší z nich. Když je navštívíte, možná že budete mít pocit, že jste se dostali na jinou planetu.
Článek
Nejkrásnější kavárnu na světě najdete v Budapešti: New York Café vás ohromí renesančním stylem
Nejkrásnější kavárnu na světě najdete v Budapešti: New York Café vás ohromí renesančním stylem Chtěli byste navštívit nejkrásnější kavárnu světa? V tom případě zamiřte do samého centra maďarské Budapešti, ve kterém najdete stylovou kavárnu New York Café. V této kavárně, která je díky nádhernému interiéru považována za nejkrásnější na světě, si můžete dát kávu už 125 let.
Článek
Eurovíkend v Barceloně: 7 míst, která musíte bezpodmínečně navštívit
Eurovíkend v Barceloně: 7 míst, která musíte bezpodmínečně navštívit Přemýšleli jste nad tím, že utečete před deštivým podzimem a mrazivou zimou do teplejších krajin? Co si užít třeba eurovíkend v Barceloně? Toto španělské město, ve kterém jste letecky během pár hodin, toho má rozhodně co nabídnout. Přinášíme vám výběr 7 míst, která byste během svého víkendového pobytu v Barceloně měli rozhodně navštívit.
Článek
Cestování po Finsku: Co stojí za to navštívit?
Cestování po Finsku: Co stojí za to navštívit? Když se řekne Finsko, mnozí z nás si vybaví pouze hlavní město Helsinky nebo Laponsko, které leží za polárním kruhem. Tato skandinávská země vám toho může nabídnout mnohem víc. Pokud se s cestovkou nebo na vlastní pěst chystáte do Finska, co konkrétně byste měli vidět a navštívit?
Článek
Zapojte se do soutěže a vyrazte na hory do Švýcarska, kde děti lyžují zdarma
Zapojte se do soutěže a vyrazte na hory do Švýcarska, kde děti lyžují zdarma Jen co skončilo léto a ještě nezačal ani pořádný podzim, spousta mých přátel a známých začala plánovat zimní dovolenou někde na horách. Kromě projíždění webových a facebookových stránek, pročítání hodnocení a zamluvení toho nejlepšího ubytování někteří z nich dokonce stihli svou dovolenou už zaplatit.
Článek
Mladá dívka žije ve vlaku
Mladá dívka žije ve vlaku Když o někom prohlásíme, že bydlí ve vlaku, často si jako první představíme člověka, který prostě hodně cestuje. Nemusí tomu tak však být jen kvůli práci nebo přepravě z jednoho místa na druhé. Mladá Němka ukazuje, že to jde také jinak.
(193) Načíst více