Výhledy, z nichž se tají dech: Nejkrásnější panoramata světa od Paříže po Paro Valley

Výhledy, z nichž se tají dech: Nejkrásnější panoramata světa od Paříže po Paro Valley Zdroj: shutterstock.com

Ať už mluvíme o zázracích přírody nebo městských scenériích, v obou případech nás pohltí pocit lidské malosti. Pojďte se s námi podívat na 9 nejkrásnějších míst světa, kde je výhled velkolepou podívanou.

1. Cliffs of Moher

Postavte se na okraj strmých skalnatých útesů v Irsku a budete se cítit, jako byste přišli na opravdový konec světa.

Tip na nejlepší výhled: Výjimečný pohled se vám naskytne z moře. Využít k tomu můžete například surf z nedaleké půjčovny.

Kdy navštívit: Ideální doba na návštěvu útesů je říjen, kdy útesy bývají nejvíce barevně vykreslené a slunce méně ostré. Irsko je deštivá a mlhavá země, proto trocha modlení za přívětivé počasí nebude na škodu ;)

Zdroj: shutterstock.com

2. Velká čínská zeď 

V průběhu 21. století se na obnově a rekonstrukci Velké čínské zdi podílely milióny lidí. O tom, zda je vidět z vesmíru se stále diskutuje, ale inženýrská práce a krása jsou nesporné. 

Tip na nejlepší výhled: V Gubeikou, méně navštěvované části pohoří Yanshan na severovýchodě kraje Miyun, najdete mimořádné zříceniny nerestaurovaných stěnových segmentů, které se vyplatí vidět.

Kdy navštívit: Lehčí provoz a svěží teploty v říjnu vám zajistí ideální čas na pěší turistiku. Zdroj: shutterstock.com

3. Panoráma Paříže

Byl to Gustave Eiffel, kdo pomohl definovat panoráma města kolosální železnou věží, která se stala symbolem romantiky pro celý svět.

Tip na nejlepší výhled: Za nás je nejkrásnější výhled ze střechy Restaurant Les Ombres na Le Musée du Quai Branly. Jakmile slunce zapadne, sedněte si do stínu Eiffelovy věže a popíjejte sklenici francouzského vína.

Kdy navštívit: Paříž je plná turistů prakticky pořád, především v jarních a letních měsících. Zkuste návštěvu v zimě. Prosvícená a rozzářená Paříž v chladném počasí má ještě větší kouzlo. Zdroj: shutterstock.com

4. Matternhorn

Už více než 500 horolezců zemřelo při pokusu o zdolání majestátného vrcholu Matterhornu. Zasněžený kuželovitý vrchol se stal ikonou zlatého věku alpinismu.

Tip na nejlepší výhled: Pokud chcete okolí hory navštívit, pak vyzkoušejte pohled od jezera Riffelsee - v jasných dnech vám na své hladině nabídne majestátní odrazy hory.

Kdy navštívit: Stezka k jezeru Riffelsee je otevřena od července do října; čím později půjdete, tím méně bude přeplněná. Zdroj: shutterstock.com

5. Grand Canyon

Ačkoli se nejedná o nejhlubší nebo nejširší světový kaňon, je bezpochyby nejbarevnější. A co víc, odkrývá starobylé proterozoické a paleozoické vrstvy - dvě miliardy let historie horniny hnízdící na zemi - vizuální zážitek, který není snadné zachytit na fotografii. Podobný úkaz se nenachází nikde jinde na světě.

Tip na nejlepší výhled: Pro krásný výhled si jděte směrem k Shoshone Point - na neoznačenou silnici u východního okraje mezi kilometry 244 a 245.

Kdy navštívit: Ideálním časem pro návštěvu je březen až květen. Zdroj: shutterstock.com

6. Machu Picchu

Ačkoli existuje hromada teorií o účelu Machu Picchu, jeho krása se nedá popřít. Svítání, které se rozlévá po bujné krajině peruánského údolí Urubamba, vrcholy halené do mlhy a neuvěřitelná šikovnost inských inženýrů  z 15. století je nezapomenutelným zážitkem.

Tip na nejlepší výhled: Pouze prvních 400 návštěvníků za den dostane přístup do Huayny Picchu - vrcholu, ze kterého lze pohlížet na zříceniny Machu Picchu a nabízí nádherný výhled do okolí.

Kdy navštívit: Svoji návštěvu si naplánujte na červen, což je relativně klidný měsíc. Dnem v týdnu je ideální neděle - mnoho turistů tento den raději míří na nedaleký trh Pisac. Zdroj: shutterstock.com

7. Golden Gate Bridge

Ikonický most nabízí divoký kontrast mezi zátokou a bílou mlhou, do které se most často noří. Byl postaven v roce 1937 jako symbol kalifornského svobodného smýšlení.

Tip na nejlepší výhled: Neoznačený Hendrik Point v Marin Headlands severně od brány nabízí jedinečný letecký pohled na most s městem v pozadí.

Kdy navštívit: V září a říjnu bývá nejvíce slunečno s nejmenší pravděpodobností mlhy a deště. Zdroj: shutterstock.com

8. Tygří hnízdo (Tiger’s Nest)

Jen Tygří hnízdo na skalnatých útesech v údolí Paro v Bhútánu a úchvatné ticho rozbité zvukem šumivých modlitebních vlajek a modlících se mnichů.

Tip na nejlepší výhled: Nejlepší výhledy jsou ze zahrady Sangtopelri a na vrcholu hory nad Tygřím hnízdem, ke kterému vede vinutá stezka pro mnichy.

Kdy navštívit: Ideálním časem k návštěvě je duben a květen, kdy okolí krásně kvete a také se v této době koná známý Paro festival. Zdroj: shutterstock.com

9. Velká útesová bariéra (Great Barrier Reef)

Největší síť korálových útesů světa se nachází podél pobřeží Qeenslandu v Austrálii. Žijí zde tisíce živočišných druhů, jejichž počet každoročně vzrůstá. Bohatý a složitý ekosystém můžeme srovnat s komplikovaností ekosystému tropických deštných pralesů.

Tip na nejlepší výhled: Vyzkoušejte potápění na volném moři a šnorchlování z klidného ostrova Lady Elliot, který je proslulý svými křišťálově čistými vodami.

Kdy navštívit:  Nejlepší viditelnost je v září a v říjnu, v této době je zde možné potkat i velryby. Zdroj: shutterstock.com

Publikováno: 13. 3. 2018 08:00 Nahlásit obsah