V Londýně vzbudilo šok 84 mužů stojících na okraji budov ITV

V Londýně vzbudilo šok 84 mužů stojících na okraji budov ITV Zdroj: boredpanda.com

Londýňané zažili šokující ráno, když na samotném okraji budov produkční společnosti ITV spatřili desítky stojících mužů. Později se ukázalo, že jde o kampaň Projektu 84 neziskové organizace CALM, která se snaží upozornit na alarmující číslo sebevražd mužů ve Velké Británii.

84 mužů stojících na okraji každé budovy studia ITV, jako by se chystali skočit. Bez ohledu na to, jak se mohou zdát realní, tito muži jsou pouze figuríny, které vytvořil umělec Mark Jenkins jako součást Projektu 84 - kampaně, která se snaží zvýšit povědomí o mužských sebevraždách ve Velké Británii.  Galerie Fotogalerie Project 84 Fotogalerie Project 84 Prohlížet galerii

Podle charity CALM je sebevražda v Británii hlavní příčinou úmrtí mužů mladších 40 let. S ohledem na tuto skutečnost, charita vytvořila Projekt 84, který upozorňuje na mrazivé statistiky - průměrně 84 mužů ve Spojeném království spáchá sebevraždu každý týden. Každá postava, která se nachází na vrcholu studia ITV představuje skutečného člověka, který spáchal sebevraždu. Příběhy těchto mužů, které o nich vypověděla jejich rodina a přátelé jsou zdokumentovány na webových stránkách projektu.

CALM usiluje o nastolení veřejné debaty o mužích a jejich duševních chorobách. Jejím cílem není jen pomoci rodinám, které utrpěly ztrátu milovaného člověka, ale také proaktivní vládu. Navzdory alarmujícím statistikám není ve Spojeném království oficiálně odpovědný ministr za prevenci sebevražd. CALM se to pokouší změnit pomocí online petice, která již má více než 10 000 podpisů.

Můžete zachránit život tím, že se také připojíte. Podívejte se, co můžete udělat na webových stránkách společnosti CALM.

Více informací: projecteightyfour.com

Publikováno: 4. 4. 2018 11:00 Nahlásit obsah