Tisíc metrů nad zemí: Podívejte se, jak se čistí cesta v oblacích v Grand Canyonu

Tisíc metrů nad zemí: Podívejte se, jak se čistí cesta v oblacích v Grand Canyonu Zdroj: thesun.co.uk

Odvážné horolezce nedávno čekala velká výzva: Ve výšce 4 000 stop (tedy něco přes 1,2 kilometru) nad Grand Canyonem vyčistit cestu v oblacích, tzv. skywalk. Podívejte se na úchvatné fotografie pořízené z této neobvyklé události.

Tým horolezců visel pod slavnou cestou v oblacích, aby vyčistil spodní stranu její skleněné podlahy. Během dne se zde pohybovalo osm speciálně proškolených pracovníků, zatímco jim turisté nadále chodili nad hlavami. Spodní strana tlustého skla umístěného na mostě je dostatečně silná na to, aby unesla naráz 747 osob. Galerie Fotogalerie Fotogalerie Prohlížet galerii

Skupině se dostalo výhledu na Grand Canyon jako nikomu jinému. Dechberoucí fotografie byly pořízeny ve výšce 1200 metrů na podkovovitém skleněném mostě rozprostírajícím se ve vzdálenosti 20 metrů od okraje kaňonu. Příprava na takovou velkou úklidovou akci trvala přibližně dva týdny, zmiňuje se Ken Piposar, generální ředitel společnosti Abseilon.

Když tato společnost poprvé začala cestu v oblacích čistit před několika lety, celý proces trval přibližně sedm dní. Nyní, když má k dispozici lepší techniku, jsou hotovi za necelých 24 hodin.

Letošního čištění, které proběhlo 26. dubna, bylo speciální, neboť se ho poprvé v historii účastnila žena Alicia Nelsonová.

Ken řekl: "Veřejnost je obvykle šokována, pobavena a ohromena, když nás tu vidí."

Minulý rok společnost Sun Online Travel poodhalila, že návštěvníky Grand Canyonu čeká v budoucnu velké překvapení -  budou moci brzy navštívit zip line, tedy lanový skluz.

Máme se na co těšit!

Publikováno: 9. 5. 2018 10:54 Nahlásit obsah

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.