Tajemství lesa sebevrahů

Tajemství lesa sebevrahů Zdroj: www.historicmysteries.com

Takzvané "dokonalé místo pro smrt," tak vnímají Japonci les Aokigahara. Je totiž druhým nejčastějším místem na světě, které si lidé vybírají pro ukončení svého života, hned po mostu Golden Gate v San Francisku. Od 50. let minulého století se z lesa nevrátilo již minimálně 500 jeho návštěvníků.

Tento les rozhodně není normální. Nese si sebou své temné poselství a zanechává zvláštní pocit v každém, kdo jej navštíví. Japonští spiritisté věří, že sebevraždy spáchané v lese se šíří místními stromy, které vytvářejí paranormální aktivity a brání mnoha lidem, kteří vstoupí do hlubokého lesa, aby z něj unikli. Situaci navíc komplikuje to, že kompasy jsou v lese nepoužítelné kvůli bohatým nalezištím magnetického železa ve vulkanické půdě. Kvůli rozlehlosti lesa zoufalí návštěvníci stěží potkají někoho jiného v takzvaném "Moři stromů". 

Zdroj: www.shutterstock.com

To vše je nejspíše příčinou, proč je tento les tak lákavý pro lidi, kteří se rozhodnou ukončit dobrovolně svůj život. Každý rok najdou dobrovolníci při čištění lesa tucty těl, ale mnohá jsou v lese ztracená navždy. Japonská vláda přestala publikovat přesná čísla sebevražd, aby ještě nezvyšovala popularitu tohoto místa. Nedávné zprávy uvádějí, že zvýšený počet sebevažd v lese spíše způsobila japonská ekonomika, než romantický závěr románu Seicha Matsumota "Věž z vln". Ten ještě více oživil popularitu lesa sebevrahů mezi těmi, kteří se rozhodli vydat se na poslední cestu. Proto policie nechala na stromy umístit nápisy jako: "Váš život je vzácný dar od vašich rodičů" nebo "Prosíme, konzultujte s policií své rozhodnutí zemřít".

Zdroj: www.shutterstock.com

Místní tvrdí že, dokážou snadno rozeznat tři druhy návštěvníků lesa: turisty, které zajímá malebný výhled na horu Fudži, zvědavce, kteří doufají v záblesk strašidelna a ty, kteří se již nechystají les opustit.

Publikováno: 1. 9. 2018 09:00 Nahlásit obsah