Dvanáctiletý chlapec po hádce s matkou odletěl na dovolenou snů - jen on a její kreditka

Dvanáctiletý chlapec po hádce s matkou odletěl na dovolenou snů - jen on a její kreditka Zdroj: https://www.shutterstock.com/

Taky jste se někdy pohádali s rodiči a řešili to útěkem z domu? Samozřejmě jste došli maximálně před dům a všechno si zase rychle rozmysleli. Tento dvanáctiletý chlapec to ale po hádce se svou matkou dotáhl až na Bali.

Snem dvanáctiletého chlapce z Austrálie bylo strávit dovolenou na Bali. Když mu to jeho matka zakázala, vymyslel plán, jak si svůj sen přesto splnit. 

Dané ráno probíhalo jako vždy. Rodičům řekl, že jde do školy, ale přitom se na koloběžce vydal na vlakové nádraží v Sydney a odtud na letiště. U sebe měl jen batoh s nejnutnějšími věcmi, cestovní pas, který si obstaral, když obelstil svou babičku, a kreditní kartu své matky, jež jí ukradl z peněženky.

Všechno měl skvěle naplánované. Vybral si aerolinky, které umožňují létat dvanáctiletým dětem bez doprovodu dospělých. Předem si zajistil ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu All Seasons a pak jen tiše a sám opustil zemi. Jediný problém na chlapce čekal na letišti v Perthu, kde musel prokázat svůj věk. Po předložení dokladů ho ale letištní kontrola do letadla pustila. 

Po příjezdu do hotelu oznámil na recepci, že čeká na příjezd své sestry, což zaměstnancům hotelu nepřišlo nijak zvláštní. Chlapcovo dobrodružství se ale začalo chýlit ke konci, když škola nahlásila jeho rodičům neomluvenou absenci. Rodiče se okamžitě obrátili na policii a ta po vystopování matčiny kreditní karty zjistila, kde se chlapec nachází. 

Matka se poté vydala do Indonésie, odkud chlapce odvezla zpět domů. „Byli jsme šokování a znechuceni. Nejde ani popsat, jak jsme se cítili, když jsme zjistili, že je v zahraničí,“ uvedla chlapcova matka. Tímto skončili jeho čtyři dny dobrodružství na Bali. 

Publikováno: 24. 4. 2018 14:42 Nahlásit obsah