Alena Klimková

Administrátorka

Autorovy příspěvky (11)

Článek
Na orloj nemusíte jenom do Prahy: Kromě Olomouce jej najdete i ve Staré Bystrici na Slovensku
Na orloj nemusíte jenom do Prahy: Kromě Olomouce jej najdete i ve Staré Bystrici na Slovensku Jednou z nejobdivovanějších památek Prahy je středověký orloj, který se nachází na věži Staroměstské radnice. Tyto astronomické hodiny jsou k vidění i v centru Olomouce, kde byly přebudovány do stylu socialistického realismu. Nejmladšího sourozence těchto orlojů najdete ve slovenské Staré Bystrici, kam si určitě udělejte cestu.
Článek
Do chrámového komplexu Angkor Wat v Kambodži míří 2,5 milionů lidí ročně. Od roku 2020 pro ně platí zákaz jízdy na slonech
Do chrámového komplexu Angkor Wat v Kambodži míří 2,5 milionů lidí ročně. Od roku 2020 pro ně platí zákaz jízdy na slonech Kambodža je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Až 2,5 milionů lidí ročně si nenechá ujít návštěvu místního obrovského chrámového komplexu Angkor Wat. Tato oblíbená turistická destinace návštěvníkům nabízí doplňkové služby, z nichž nejkontroverznější jsou projížďky na slonech. Po nátlaku aktivistů je však od roku 2020 tato služba zrušena.
Článek
Italské Benátky zavádějí od léta 2020 vstupné. Kdo nařízení poruší, hrozí mu vysoká pokuta
Italské Benátky zavádějí od léta 2020 vstupné. Kdo nařízení poruší, hrozí mu vysoká pokuta Benátky každoročně navštíví miliony turistů z celého světa. Starousedlíkům však došla trpělivost. Kvůli záplavě turistů si připadají jako cizinci ve svém vlastním městě. Od léta 2020 proto každý turista, který chce Benátky navštívit, musí zaplatit za jednorázový vstup. Od roku 2022 si bude muset návštěvu tohoto italského města dopředu zarezervovat.
Článek
Jeskyně Naica v Mexiku, Antilopí kaňon v Coloradu nebo Pamukkale v Turecku: Neobyčejná místa na Zemi, která vypadají jako z jiné planety
Jeskyně Naica v Mexiku, Antilopí kaňon v Coloradu nebo Pamukkale v Turecku: Neobyčejná místa na Zemi, která vypadají jako z jiné planety Nejen hory, nížiny, moře či oceány. Na planetě Zemi můžete spatřit několik výjimečných míst, které vás ohromí svou krásou a zároveň vám budou připadat jako z jiného světa. Vybrali jsme pro vás ty nejneobvyklejší z nich. Když je navštívíte, možná že budete mít pocit, že jste se dostali na jinou planetu.
Článek
Nejkrásnější kavárnu na světě najdete v Budapešti: New York Café vás ohromí renesančním stylem
Nejkrásnější kavárnu na světě najdete v Budapešti: New York Café vás ohromí renesančním stylem Chtěli byste navštívit nejkrásnější kavárnu světa? V tom případě zamiřte do samého centra maďarské Budapešti, ve kterém najdete stylovou kavárnu New York Café. V této kavárně, která je díky nádhernému interiéru považována za nejkrásnější na světě, si můžete dát kávu už 125 let.
Článek
Vánoční cukroví ve světě: Které najdete na sváteční tabuli v Anglii či na Filipínách?
Vánoční cukroví ve světě: Které najdete na sváteční tabuli v Anglii či na Filipínách? Dokážete si představit vánoční svátky bez cukroví? Tradiční vánoční cukroví se ovšem před Vánoci nepeče pouze v Česku. Také v ostatních koutech světa připravují na svátky nejrůznější cukrovinky. Na čem si pochutnávají třeba ve Francii, Velké Británii nebo na Filipínách?
(5) Načíst více