Proč by měla každá žena cestovat sama

Proč by měla každá žena cestovat sama Zdroj: shutterstock.com

Ruth je mladá dívka, která se v minulosti stala obětí sexuálního útoku. Svému celoživotnímu zranění se rozhodla postavit a čelit mu tou nejúžasnější formou osobnostního rozvoje - cestováním.


Téměř pokaždé, když jdu na check-in mezinárodního letu, letuška je u brány překvapená, že letím sama.
"Jen Vy sama?" Ptají se se zmateným výrazem v obličeji. Vždy se usmívám a odpovídám: "Ano, sama a jsem připravena na další dobrodružství!"

Cestování nás učí o životě víc než cokoliv jiného. Je to nejtěžší, ale nejpřínosnější "práce", jakou jsem kdy měla. Cestování nám pomáhá objevovat život a kulturu kolem nás na hluboké úrovni. A pomáhá nám získat náhled na sebe sama: kdo jsme jako lidé, ženy, dcery, partnerky, sestry, milenky, přítelkyně.

Začala jsem cestovat sama, když mi bylo 19 let. Cestovala jsem do Indie, o které jsem vždycky četla a přála si ji osobně vidět. Formovala jsem své vnímání sebe jako ženy, zatímco jsem pracovala na rozvojových projektech s ženami žijícími ve slumech.

Viděla jsem extrémní chudobu, ale našela jsem více štěstí a krásy, než jsem si kdy představovala. Se ženami jsme  sdílely nápady, příběhy a společně jsme otevřely svou mysl a srdce, abychom viděly svět jinak než od východu k západu.
Od té doby jsem nepřestala cestovat sama. Svůj pas jsem zaplnila vízy a známkami z džunglí Kolumbie, hrady ve Slovinsku, mystickými chrámy Kambodže. Navštívila jsem šamany v Peru, gejzíry Islandu a národní parky Spojených států. Navštívila jsem více než polovinu zemí světa a také jsem se o sobě ledasco dozvěděla. I to, co znamená být žena v době, kdy ženy mohou cestovat samy.

Ráda bych vzkázala všem ženám, které chtějí cestovat sólo: nebojte se sólo cestování, spíše se k té představě obemkněte celým svým srdcem.

Ruth Krug Zdroj: elephantjournal.com

Je pro ženy bezpečné cestovat sama?

To je nejčastější otázka, kterou se mě lidé ptají. V ženách se promítá spousta strachu. Sama jsem se v minulosti stala obětí sexuálního napadení. Cestování je pro mě naopak nástrojem pro hojení a transformaci se s touto vzpomínkou vyrovnat.

Když žijeme jako žena kdekoli na světě, stačí nám pouze využívat naší intuici. Nebojte se, ve světě je víc dobrých lidí, než jsme kdy měly možnost potkat.

"Nebojte se světa, prozkoumejte ho!"

Cestování je to, co mi pomohlo uzdravit se. Pomohlo mi to, abych se přestala bát světa kolem sebe. Poznala jsem tolik laskavosti a vděčnosti v každé zemi, do které jsem vstoupila! Cestování nám dává prostor k tomu, abychom dotvořily a proměnily samy sebe. Je plné zázraků a objevů. Vyzývá nás, abychom rostly, ale může to být krásné jedině tehdy, když ho necháme dělat každý krok na cestě organicky a přirozeně.

Každá žena si zaslouží svoji cestu na počest svého srdce a na počest všech žen na celém světě. Cestování nám pomáhá zjistit, kdo jsme v našem jádru. Navrátí nám naše srdce, naše tělo, naši mysl a naši důstojnost.

Cestování nám pomáhá

Cestování nám umožňuje prostor a čas, abychom v daném okamžiku žily. Nikdo už nám nemůže vzít to, co se naučíme a jaké zkušenosti získáme. Zůstanou s námi po celý život. Přestaneme se ohlížet na společenské normy a očekávání, staneme se hrdými ženami, do kterých na svých cestách vyrosteme.

Naladíme se na hlas srdce a necháme běsnit naše sny

Necestuji sama, protože je to snadné, vlastně je to naopak. Cestuji sama, protože to je to, co mé srdce a duše potřebuje ke spojení.

Můžete se cítit na cestách osaměle? Ano. Může to být frustrující? Ano. Může to být krásné a obohacující? Absolutně.

Cestuji sama, protože mě to mění k lepšímu. Už nikdy nebudou stejná, protože teď se znám lépe než kdykoliv předtím a vím, jak překvapivě odolná jsem. Vím, jak jsme všechny odolné, když se věnujeme sobě a máme prostor naslouchat našim srdcím.

Byla jsem svědkem nádherných západů a východů slunce od severu k jihu. Projela jsem stovky kilometrů na horském kole přes kaňony a hory. Učila se jógu na každém místě, do kterého jsem vstoupila. Trávila kilometry na cestách od pouště k deštnému pralesu. Vypila jsem stovky šálků čaje.

Ale co je nejdůležitější, v těchto okamžicích jsem se znovu a znovu zamilovávala do sebe.

Když cestujeme, máme jen čas. Cestování nám pomáhá vytvářet prostor k objevování autentických kreativních, milujících, divokých žen, kterými jsme. Žena, kterou jsme všechny hluboko uvnitř nás, čekáme na to, abychom byli přijati samy sebou.

Cestování o samotě mi pomohlo stát se více soucitnou osobou. Jsem žena, která se skutečně zná, která našla smysl vnitřního míru a lásky k životu.

Vy všechny ženy tam venku - cestujte samy a dostaňte se hlouběji do svého srdce. Stojíte za světem cestování a poznání.

Via Ruth Krug

Publikováno: 26. 3. 2018 08:00 Nahlásit obsah