Dívka snila o velkém dobrodružství, tak obětovala luxus kolem sebe

Dívka snila o velkém dobrodružství, tak obětovala luxus kolem sebe Zdroj: shutterstock.com

Lauren již odmala jezdila prstem po mapě. Po místech, kam by se jednou chtěla podívat. Chtěla opustit Ameriku a zažít nečekaná dobrodružství, která se nepřihodí každému. Nestála o obyčejný a nudný život, toužila po naplnění. Cestování ale něco stojí a pokud jde o roční výjezd, jen tak to nebude. Jak se jí podařilo našetřit tolik peněz?

Mladá, ale rozhodná 22letá Lauren z Dallasu v Texasu pracovala ve společnosti, která pomáhala studentům s přijímacími zkouškami na jejich vysněnou školu. Chtěla ale zažít víc a její povolání se nezdálo být úplně ideální. Hledala možnosti, které by jí umožnily vydat se na roční výlet. 

Zdroj: shutterstock.com

Už jako malou holku ji přitahovala záhada světa. S prstem na mapě tajně doufala, že se na vytoužená místa jednou podívá. V životě měla jasno - opustit Spojené státy a vydat se za velkým poznáním, které jí ukáže realitu světa, světa takového, jaký doopravdy je. Žádné filtry a faleš. 

Problémem byly peníze, kterých byl neustálý nedostatek. Lauren si stále říkala, že je ještě čas, ale netrpělivost ji přelčila. Začala po internetu hledat stránky, které se věnovaly levnému cestování, ale také webovky s radami, jak rychle zbohatnout a podobně. Po načerpání všech důležitých informací začala tyto tipy aplikovat, aby zjistila, jestli i ona na to má.

Spousta lidí vám bude říkat, že jste šílení!

Pro lepší přehlednost si Lauren začala veškeré investice zapisovat do deníčku, což většina jejich přátel nechápala a její cestovatelské plány brala jako naivní pokus. Lauren bydlela s rodiči, takže neměla tak vysoké náklady na živobytí, což jí značně pomohlo. Nevlastnila auto, takže jezdila MHD.

Mezi její každodenní stravu patřily tousty s burákovým máslem a džemem nebo instantní čínské nudle, které si nosila i do kanceláře. Snížila celkovou spotřebu věcí, na které byla zvyklá, některé věci dokonce i prodala. I když je velká milovnice kávy, dostatečné dávky si musela odpustit. Nakonec se jí podařilo našetřit 18 tisíc dolarů a její velké přání už bylo na dosah. Stačilo jen ho uchopit. 

Zdroj: www.nomadicmatt.com

Každý to může dokázat!

Může se zdát, že s tak velkými omezeními musela strádat a chyběl jí původní normální život, kdy si mohla dovolit více užívat. Během svého ročního výletu si ale vytvořila priority, které jí nedovolily ani na chvilku na to pomyslet. Protože nestála o luxusní večeře v restauracích či o přepychový pokojíček v 5hvězdičkovém hotelu, mohla si pak dovolit prohlédnout město, ve kterém se zrovna nacházela, se vším všudy - navštívit místní kavárny a ochutnat čerstvě praženou kávu či se zajít pobavit do nočního baru. 

Zdroj: www.nomadicmatt.com

Tato dívka si splnila sen a je zdárným příkladem toho, že všechno se dá se značným úsilím zvládnout. Jdete do toho taky? Zřekněte se pár věcí, bez kterých se hravě obejdete a uvidíte, jak krásně našetříte :-) 

Autor:
Publikováno: 23. 6. 2017 14:28 Nahlásit obsah