Nový Zéland: Sluncem zalitá Bay of Plenty

Nový Zéland: Sluncem zalitá Bay of Plenty Zdroj: Lucie Pazderková

Bay of Plenty, neboli zátoka Hojnosti, nenese své jméno jen tak nadarmo - nabízí hojnost v podstatě všeho. Především slunečního svitu, se svými 2250 hodinami ročně se řadí mezi nejslunečnější místa Nového Zélandu.

Sluníčka si užijete o to víc díky faktu, že Bay of Plenty je plná nádherných dlouhých pláží, průzračných jezer, vodopádů, lesů i geotermálních parků a k tomu si můžete vychutnat nekonečné zásoby úžasně sladkého kiwi.

 

Tauranga

Tauranga je hlavním městem regionu a aktivit nabízí tolik, že nebudete vědět, co dřív. Naučit se surfovat, půjčit si paddleboard, vyšplhat na Mount Maunganui s výhledem na celé město i oceán, projít se po nekonečné pláži, zajít si na dobré jídlo do jednoho ze stylových barů, udělat si výlet lodí a pozorovat delfíny či kosatky, jezdit na kole, zahrát si golf… Prostě a jednoduše, Tauranga je prázdninový ráj, kde můžete zpomalit a užívat si života a radostí pod teplým novozélandským sluncem.

Mt Maunganui Zdroj: Lucie Pazderková Tauranga Zdroj: Lucie Pazderková

Velmi oblíbená pláž se nachází také v Papamoa Beach, největší rezidentní čtvrti Taurangy.

Papamoa Beach Zdroj: Lucie Pazderková

Hamurana springs

K nejhlubšímu sladkovodnímu prameni na Severním ostrově Hamurana springs se dostanete krátkou, ale nádhernou procházkou. Od jezera Rotorua se na jednom kilometru vystřídá původní porost i sekvojový les, který tu byl zasazen v roce 1919 a od té doby tyto majestátní stromy vyrostly do výšky až 55 metrů. Celou dobu přitom procházíte kolem úžasné, místy blankytně modré křišťálové říčky. V létě se v ní prohánějí pstruzi duhoví, kterým vyhovuje zdejší chladná voda. Na konci vás pak čeká samotný pramen, 15 metrů hluboký, té nejmodřejší modré barvy.

Hamurana Springs Zdroj: Lucie Pazderková

Whakarewarewa Redwood forest

Kousek od města Rotorua naleznete opravdovou oázu klidu - les Whakarewarewa. Na 5600 hektarech plných spletitých cestiček, exotických druhů stromů i původního podrostu vás čekají neomezené možnosti outdoorového vyžití. Můžete se do nekonečna procházet a užívat si čerstvého vzduchu, projít si stezku v korunách stromů, nebo využít kvalitních stezek pro horská kola.

Whakarewarewa Zdroj: Lucie Pazderková

Jezera

Okolí města Rotorua je známé také jako jezerní oblast a díky svým osmnácti jezerům je rájem rybářů a vodních lyžařů, a půjčit si můžete kayaky, paddle boardy i wakeboardy. Všechna jezera jsou snadno dostupná a pláže vybavené veřejnými grily, na kterých si zdarma můžete vykouzlit chutný oběd. K tomu přidejte koupání v neuvěřitelně čistých vodách a příjemně strávený den je zaručen!

Blue lake Zdroj: Lucie Pazderková

Vodopády

V Bay of Plenty příroda nešetřila opravdu ničím - a krásnými zákoutími s vodopády už vůbec ne. Malé, velké, široké, tenké - každý si tu najde ten svůj oblíbený. Mezi nejhezčí patří Okere Falls, Kaiate Falls či McLaren Falls.

Kaiate Falls Zdroj: Lucie Pazderková

Whakatane a okolí

Městečko Whakatane je jedním z nejslunečnějších a nejteplejších měst Nového Zélandu a je často výchozím bodem rybářských výletů a výletů helikoptérou či lodí na aktivní vulkán White Island, nacházející se 49 kilometrů od pobřeží. V okolí Whakatane můžete strávit příjemný den na nekonečně pláži v Ohope, nebo procházkou po jedné z mnoha přírodních rezervací.

Tajný tip! Pokud vám počasí nepřeje, vyražte do městečka Kawerau, kde se můžete zdarma naložit do místních termálních bazénů.

Whakatane Zdroj: Lucie Pazderková

Publikováno: 8. 11. 2017 07:44 Nahlásit obsah