Kluk z Česka cestuje kolem světa. Nyní se vydal objevovat západ USA

Kluk z Česka cestuje kolem světa. Nyní se vydal objevovat západ USA Zdroj: Osobní fotogalerie

Chcete vidět Grand Canyon, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco a přírodní krásy, které skrývá západní část USA? Pak sledujte moje články a dozvíte se spoustu zajímavostí které jsme nasbírali za 16 dní na cestách.

Ahoj cestovatelé,

Moje jméno je Honza Čoupek a společně se svou přítelkyní Kristínou jsme se koncem května letošního roku vydali na cestu kolem západu Spojených států, kterou bych Vám chtěl prostřednictvím těchto článků přiblížit.

Na začátek něco málo o mě

Je mi 25 let, pocházím z Brna ale už 4 roky bydlím v Anglii. Velice rád cestuji a natáčím o svých cestách videa na Youtube, kde mám kanál s názvem Čoupi. Videa si můžete pustit ZDE. Za poslední 3 roky jsem navštívil západ ameriky 2x, Malajsii, Indonésii, Thajsko, Barcelonu, Mallorcu, New York, Edinburgh a spoustu dalších. Momentálně bydlím v Cambridge, kde pracuji pro Univerzitu jako Lodge porter v jedné z 31 college. Těsně před odletem

Do Ameriky jsem se letos vydal už potřetí po předchozích výletech do New Yorku a v roce 2014 jsem navštívil právě západ USA který se mi tak zalíbil, že jsme se tam s Kristínou letos rozhodli vydat na tzv. roadtrip. Naše letadlo

Naše cesta začala 19.5. asi v 10 hodin, kdy jsme se vydali vlakem z Cambridge směr letiště Heathrow a po zhruba 10,5 hodinách jsme přistávali na místním letišti v Los Angeles. Po kontrole od přísných úředníků na letišti jsme našli cestu ven, kde jsme čekali na autobus společnosti, u které jsme měli sjednáno půjčení auta a který nás dovezl až k místu, kde jsme si auto po vyčkání fronty na přepážce převzali. Konkétně to byla firma Alamo, se kterou jsem měl už dobré zkušenosti.

Vydali jsme se vstříc Americkým dálnicím. S pomocí moderní technologie jsme cestu zvládli a dojeli až na naše ubytováni v Ontáriu, což je městečko hned za LA. Cesta z Cambridge trvala dlouhých 18 hodin, ale byli jsme šťastní, že jsme konečně v Americe. Po ubytování následovala sprcha a hned jsme ulehli ke spánku po dlouhé cestě. 

A jak dopadlo naše putování?

Díky Honza

Publikováno: 25. 7. 2017 13:07 Nahlásit obsah