Indie: Kde údolí hrají všemi barvami

Indie: Kde údolí hrají všemi barvami Zdroj: VH

Himalájská oblast Ladakh s hlavním městem Léh rozkládající se na území severoindického svazového státu Džammú a Kašmír je rájem milovníků horské turistiky.

Nabízí nepřeberné množství treků různé náročnosti, které uspokojí jak vyznavače náročných výstupů, tak nepříliš zdatné výletníky tíhnoucí spíše k fotografování místní překrásné krajiny než k vyčerpávajícím fyzickým výkonům.  

Zdroj: VH

Trekování v horské oblasti Ladakhu ležící mezi dvěma mocnými pohořími Himálaje a pákistánského Karakoramu je obtížné samo o sobě kvůli vysoké nadmořské výšce, které není tělo běžného Evropana uzpůsobené. Průměrná výška se v Ladakhu pohybuje okolo 3 500 metrů nad mořem a zamává s naším orgnismem hned při výstupu z letadla. 

Zdroj: VH

Při pohledu na svá ochablá lýtka a prakticky nulovou fyzičku volíme jednu z nejlehčích túr, kterou oblast nabízí. Pěší výlet údolím řeky Markhy (Markha Valley Trek) nás nebude stát tolik námahy jako výstup na jednu z okolních šestitisícovek, bude však i tak obtížný. Po celých šest dnů na nás bude dohlížet průvodce Paldžor pocházející ze sousední oblasti Zanskar, společně s kuchařem a majitelem šesti koní, jež ponesou veškerá zavazadla, jídlo, stany, matrace a materiál, který bude naše výprava potřebovat. 

Zdroj: VH

strana 1 / 3
Publikováno: 5. 4. 2017 11:06 Nahlásit obsah
Témata: Svět Indie Himaláj