Kategorie Svět

Článek
Barma: Kolébka kultury
Barma: Kolébka kultury Druhé největší město Myanmaru ležící v centrální části rozlehlé země má pověst kulturního střediska. Kromě nespočtu chrámů, pagod a pamětihodností se může pochlubit také tradičním loutkovým představením nebo výstupem Knírkatých bratrů.
Článek
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong V posledních letech se v jihovýchodní Asii hledají panenské a turismem nezničené ostrovy čím dál obtížněji. Nízké ceny letenek do této oblasti lákají každoročně spousty turistů, což se do ostrovů silně promítá.
Článek
Kuba: Údolí Viňales protkané jeskyněmi
Kuba: Údolí Viňales protkané jeskyněmi Jen málokteré místo dlouhého ostrovního státu se může pochlubit tak rozsáhlým systémem jeskyní a krasových chodeb jako právě údolí Viňales, které do povědomí zahraničních návštěvníků vstoupilo hlavně produkcí kubánského vývozního artiklu číslo jedna, doutníků.
Článek
Barma: Na rybím trhu
Barma: Na rybím trhu Příhraniční oblast na severovýchodě Barmy kolem města Sittwe patří k těm, k jejichž návštěvě není potřeba povolení. Ospalé město poblíž hranice s Bangladéšem slouží jako přestupní uzel k prozkoumání historických chrámů dále ve vnitrozemí.
Článek
Indie: V tajemných jeskyních Ellory
Indie: V tajemných jeskyních Ellory Nedaleko Aurangabadu, nacházejícího se osm hodin jízdy vlakem od Bombaje, se nachází komplex buddhistických a hinduistických jeskyní, jejichž vznik se datuje do doby před 1600 lety. Dominantou celého areálu je impozantní chrám vytesaný z jednoho kusu kamene.
Článek
Barma: Jeskyně tisíce Buddhů
Barma: Jeskyně tisíce Buddhů V centrální části Myanmaru ukrývají okolní kopce jednu bizarní zajímavost. Je jí hluboký systém vzájemně propojených jeskyní, který čítá na 9 000 sošek Buddhů. A místní obyvatelé stále přinášejí nové.
Článek
Kuba: Kde kvete ekoturismus
Kuba: Kde kvete ekoturismus Na západ od hlavního města Kuby, Havany, se nachází jeden z prvních ekoprojektů, do kterého se Kubánci směle pustili. Jedná se o chráněnou biosférickou rezervaci pod záštitou organizace UNESCO, jež ocenila zalesňování holých svahů, které zde probíhalo v 70. letech 20. století.
Článek
Indie: Zapomenuté město vítězství Fatehpur Sikrí
Indie: Zapomenuté město vítězství Fatehpur Sikrí Rtuť teploměru šplhá neúprosně vzhůru a ještě dlouho po poledni ukazuje více než 40°C ve stínu. V úmorném vedru navštěvujeme opuštěné indické město Fatehpur Sikrí, jehož název v překladu znamená “město vítězství”.
(139) Načíst více