Kategorie Památky

Článek
Úchvatný symbol Milána: Duomo di Milano
Úchvatný symbol Milána: Duomo di Milano Milán je plný památek a vznešené architektury. Jeho největší klenot najdeme v samém srdci města. Je jím milánská katedrála Duomo, která se řadí mezi nejhonosnější a nejzdobnější stavby v Itálii. Katedrála je výjimečná svými rozměry a není tedy divu, že její stavba trvala téměř půl tisíciletí.
Článek
Užijte si Benátky bez turistů. Deset skrytých míst, která stojí za návštěvu
Užijte si Benátky bez turistů. Deset skrytých míst, která stojí za návštěvu Benátské architektonické dědictví přitahuje turisty z celého světa. V létě tak může být město dychtivými turisty přímo přeplněno. Benátky však mají mnoho krásných, turisty doposud neobjevených míst. A právě ty vám ukážeme v našem článku.
Článek
Niagarské vodopády: co vše u nich můžete zažít?
Niagarské vodopády: co vše u nich můžete zažít? Sníte o cestě do Kanady? Nebo se tam už dokonce chystáte? Pak byste určitě neměli vynechat Niagarské vodopády, které jsou jednou z nejnavštěvovanějších lokalit celé Kanady.
Článek
Utajená místa Londýna, o kterých jste určitě nevěděli
Utajená místa Londýna, o kterých jste určitě nevěděli Myslíte si, že znáte Londýn jako své boty? Podívejte se na těchto 9 tipů k návštěvě, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli a poznejte nová místa bez turistů a přeplněných ulic.
Článek
10 míst Bosny a Hercegoviny, která stojí za to navštívit
10 míst Bosny a Hercegoviny, která stojí za to navštívit Pokud patříte mezi cestovatele, kteří milují dobrodružství a táhne vás to na východ, či jihovýchod od nás, mohla by být jedním z vašich cílů Bosna a Hercegovina, stát na Balkáně, v němž najdete hory i nížiny, přírodní i kulturní památky, architekturu evropskou i osmanskou. A jaká jsou nejvýznamnější místa této nádherné země?
Článek
Levandulová Provence ohromuje přírodou i památkami
Levandulová Provence ohromuje přírodou i památkami Provence, to je krajina levandulových polí, roklí a kaňonů i sluncem zalitých pláží. Tato historická oblast, kterou najdete na jihovýchodě Francie, si dodnes dokázala zachovat svůj nenapodobitelný ráz, jímž stále okouzluje zástupy turistů, kteří sem dennodenně míří.
Článek
Peking aneb zakázané město
Peking aneb zakázané město Peking je hlavním městem Číny, třetího největšího státu světa. Pokud přemýšlíte o cestě do Číny, jistě byste toto město neměli vynechat. Cestovní kanceláře nabízející zájezdy do Číny mají obvykle na programu…