Kategorie Německo

Článek
Smutný příběh pohádkového hradu Neuschwanstein
Smutný příběh pohádkového hradu Neuschwanstein Jednou z nejvíce ikonických staveb Německa je obrovský hrad Neuschwanstein tyčící se na bavorských skalách. S jeho výstavbou začal v roce 1868 Ludvík II., šlo mu však jen o to, aby pro sebe vytvořil luxusní skrýš před světem.
Článek
Nejkrásnější paláce Evropy
Nejkrásnější paláce Evropy Za dávných časů zářila Evropa luxusem, jako žádné jiné místo na světě. Nejvíce je to patrné na mnoha okázalých palácích. Od Portugalska po Litvu, nejvybranější paláce Evropy jsou definicí luxusu. Objevte s námi nejkrásnější architektonické monumenty.
Článek
Skrytá perla Německa: Za skvělým jídlem a kávou do Lübecku
Skrytá perla Německa: Za skvělým jídlem a kávou do Lübecku Pokud navštívíte přístavní, dříve hanzovní, město Lübeck na severu Německa, neměli byste svou návštěvu ochudit o poznávání místních podniků. Ať už budete mít pořádný hlad, nebo si budete chtít dát jen něco malého ke kávě, Lübecké restaurace a kavárny nabízí mnoho možností. Zde je několik mých tipů, kam určitě zamířit.
Článek
Drážďany: Klenot východního Německa
Drážďany: Klenot východního Německa Drážďany se nachází na východě Německa a díky své idylické poloze, úchvatné barokní architektuře a muzeím světové úrovně si zasloužily přezdívku "Florencie u Labe". Ačkoli 80% historického centra bylo zničeno ve druhé světové válce, významné památky byly přestavěny do původní podoby.
Článek
Tip na výlet: V Bavorsku mají svět piva - svět pro dospělé, kteří nikdy nevyrostli
Tip na výlet: V Bavorsku mají svět piva - svět pro dospělé, kteří nikdy nevyrostli Chcete se opravdu dobře pobavit a zábavní parky už pro vás nejsou dost velkou výzvou? Vyražte na výlet do Bavorska. Pivovar Kuchlbauer vám nabídne nevšední zážitek a hlavně desítky druhů vyhlášených piv.
Článek
Umělec cestuje po světě a místo plátna používá obyčejný kelímek
Umělec cestuje po světě a místo plátna používá obyčejný kelímek Berk Amargan je obyčejný kluk z Turecka, který miluje cestování i umění. Na kreslení si nebere ani skicák, ani plátno, ale obyčejný plastikový kelímek. Svým uměním si chce nejen vydělat na své cestování, ale pomoci i dobré věci.
Článek
Po 30 letech se vyfotila na stejných místech: Co všechno se za tu dobu změnilo?
Po 30 letech se vyfotila na stejných místech: Co všechno se za tu dobu změnilo? „Tato místa jsou stejná, ale já už jsem jiná.“ Tímto způsobem představila Američanka Lisa Werner sérii srovnávacích fotografií, které zobrazují evropská města, kde se nechala vyfotografovat jako mladá a následně zcela stejný snímek pořídila po 30 letech. Co všechno se za tuto dobu změnilo?
Článek
Německo: S vyhlídkou na stolové hory
Německo: S vyhlídkou na stolové hory Sotva 15 kilometrů od Hřenska se v národním parku Saské Švýcarsko nad pravým břehem Labe nachází úchvatný vyhlídkový most majestátně shlížející na skalní město pod ním. Kromě výhledu na pískovcové formace a řeku protékající zvlněnou krajinu lze v dáli pozorovat panorama stolových hor jako vystřižených z obrázkových publikací o pravěku.
Článek
Německo: Zhmotněný sen o pohádce
Německo: Zhmotněný sen o pohádce Když začal pomatený král Ludvík II. v roce 1868 se stavbou megalomanského hradu, ve kterém zhmotnil všechny představy a obrazy své bujné fantazie, netušil, že se postupem času Neuschwanstein stane jednou z nejvíce ikonických staveb Německa, ne-li celého světa.