Kategorie Moře

Článek
Jak a co si zabalit na cestování
Jak a co si zabalit na cestování Ať je teplo nebo zima, s kufrem nebo batohem. Poradíme Vám, jak se připravit na různé tipy dovolené a co nesmí chybět žádnému cestovateli.
Článek
Holandsko jako země mlýnů, ale i vstřícnosti a poklidu
Holandsko jako země mlýnů, ale i vstřícnosti a poklidu Každý snad jednou zatoužil žít ve světe, kde nemusí zamykat dveře od domu, může nechat svého psa toulat beze strachu a soused mu s úsměvem daruje ovoce ze svého stromu na koláč. Ono takové kouzelné místo skutečně existuje. Holandsko pěstuje nádherné tulipány, ovšem mnohem krásnější má duši.
Článek
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong V posledních letech se v jihovýchodní Asii hledají panenské a turismem nezničené ostrovy čím dál obtížněji. Nízké ceny letenek do této oblasti lákají každoročně spousty turistů, což se do ostrovů silně promítá.
Článek
Kambodža: Ospalá pohoda Kepu
Kambodža: Ospalá pohoda Kepu Sníte o místě, kde se zastavil čas? O idylickém venkově, kde na trhu voní čerstvé ryby, můžete se donekonečna procházet džunglí plnou motýlů a koupat v teplém moři?
Článek
Už víte, kde strávíte Silvestr?
Už víte, kde strávíte Silvestr? I když se zdá být času k třicátému prvnímu prosinci víc než dost, hotely přijímají každým dnem čím dál víc objednávek od lidí toužících strávit tuhle jedinečnou a poslední noc v roce na místě jiném než obvykle.
Článek
S tebou až na konec světa
S tebou až na konec světa Pomyslný konec světa v podání Mayů nepřišel. Na ten opravdový se ovšem i tak můžete vypravit podívat. Do země fjordů a bájných trolů. Do Norska, kde vás konec světa nebo jak jej najdete na mapě Verdens Ende, uchvátí neopakovatelnou atmosférou.
Článek
Adrenalinové potápění s bílými "lidožravými" žraloky!
Adrenalinové potápění s bílými "lidožravými" žraloky! Myslíte si, že v kleci jste v bezpečí před tímto smrtícím predátorem? Že se nemusíte bát o svůj život, protože jste v rukou odborníků, kteří tuto atrakci provozují? Něco o tom ví Matthew Karsten, cestovatel, který se se žraloky setkal tváří v tvář a líčí svůj nezapomenutelný příběh. Prozradí, jaké to je, když se na vás řítí 7 metrový žralok.
Článek
Kuba: Hon za nejkrásnější pláží
Kuba: Hon za nejkrásnější pláží Dlouhý úzký ostrov nacházející se mezi dvěma Amerikami, který z jihu omývá Karibské moře a ze severu Mexický záliv, se proslavil hlavně díky své masivní produkci a vývozu rumu a doutníků. Větší turistickou atrakcí jsou však všudypřítomné pláže, které ročně přilákají stovky tisíc zahraničních návštěvníků.
Článek
Filipíny: Koupání v průzračných lagunách
Filipíny: Koupání v průzračných lagunách Coron Islands vzdálené necelou hodinu letu od Manily, hlavního města Filipín, nabízí vše, co dvanáctimilionová megapole není. Vesnický charakter, poklidnou atmosféru, takřka nulovou dopravu plynoucí z přítomnosti jen několika silnic a hlavně podvodní svět kypící životem.
(2) Načíst více