Kategorie Kambodža

Článek
Do chrámového komplexu Angkor Wat v Kambodži míří 2,5 milionů lidí ročně. Od roku 2020 pro ně platí zákaz jízdy na slonech
Do chrámového komplexu Angkor Wat v Kambodži míří 2,5 milionů lidí ročně. Od roku 2020 pro ně platí zákaz jízdy na slonech Kambodža je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Až 2,5 milionů lidí ročně si nenechá ujít návštěvu místního obrovského chrámového komplexu Angkor Wat. Tato oblíbená turistická destinace návštěvníkům nabízí doplňkové služby, z nichž nejkontroverznější jsou projížďky na slonech. Po nátlaku aktivistů je však od roku 2020 tato služba zrušena.
Článek
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong
Kambodža: Plážová pohádka ostrova Koh Rong V posledních letech se v jihovýchodní Asii hledají panenské a turismem nezničené ostrovy čím dál obtížněji. Nízké ceny letenek do této oblasti lákají každoročně spousty turistů, což se do ostrovů silně promítá.
Článek
Kambodža: Ospalá pohoda Kepu
Kambodža: Ospalá pohoda Kepu Sníte o místě, kde se zastavil čas? O idylickém venkově, kde na trhu voní čerstvé ryby, můžete se donekonečna procházet džunglí plnou motýlů a koupat v teplém moři?
Článek
Kambodža: Život na kůlech
Kambodža: Život na kůlech V okolí slavného chrámového komplexu Angkor Wat poblíž města Siem Reap žijí lidé tradičním způsobem života a bydlí ve staletími prověřeném typu obydlí, domech na kůlech stojících až čtyři metry nad zemí.
Článek
Angkor Wat: Perla uprostřed džungle
Angkor Wat: Perla uprostřed džungle Monumentální stavba tyčící se vysoko nad okolní neprostupnou džunglí každoročně přiláká miliony návštěvníků z celého světa. O oblíbenosti této památky svědčí i fakt, že každý druhý turista, který Kambodžu navštíví, zavítá právě do Angkor Watu.