Kategorie Irsko

Článek
Zakletá Evropa
Zakletá Evropa Každá evropská země přetéká tajemnem. Stačí vědět, kam se dívat. Vítejte na strašidelné straně Evropy, domovu strašných duchů, zakletých událostí a tajemných zážitků. Vstup povolen pouze těm nejodvážnějším duším. Zhasněte světla, schovejte se pod přikrývky a odvažte se seznámit se s některými z nejděsivějších a nejtajemnějších míst Evropy.
Článek
VIDEO: TOP 8 nejúžasnějších míst na světě
VIDEO: TOP 8 nejúžasnějších míst na světě Planeta Země skýtá nepřeberné množství nádherných míst, rozmanitých krajin a přírodních úkazů. Pojďte se s námi podívat na 8 míst, u kterých nebudete věřit, že nejsou vymyšlená.
Článek
Irsko: Město pivu zaslíbené
Irsko: Město pivu zaslíbené Když se řekne Dublin, vybaví se většině, hlavně pak milovníkům piva, lahodný černý mok, který se v irské metropoli vyrábí. Jakožto milovnice piva nemohu návštěvu sedmiposchoďového muzea vynechat. Ale ještě předtím se v uličkách města z románu Jamese Joyce s nadšením a radostí ztratím.
Článek
Irsko: Na keltském hřbitově v Glendalough
Irsko: Na keltském hřbitově v Glendalough Irsko keltskými památkami překypuje doslova na každém rohu. Typické keltské kříže uprostřed kulatých středů a klášterní architekturu si nejlépe vychutnáme v Glendalough, jemuž vévodí vysoká štíhlá pozorovací věž, která se tyčí do výšky 30 metrů.
Článek
Irsko: Zpátky v době bronzové
Irsko: Zpátky v době bronzové Několik desítek kilometrů severně od Dublinu máme možnost cestovat proti proudu času do doby bronzové. Navštěvujeme totiž místo, které během 5 000 let své existence dokázalo překonat mnohé nástrahy nevlídného irského počasí a v takřka nezměněné podobě se dochovalo dodnes.
Článek
Irsko: Ve šlépějích obra
Irsko: Ve šlépějích obra Necelých sto kilometrů na sever od hlavního města Severního Irska Belfastu se nachází podivuhodný skalnatý útvar, který je výsledkem obrovské podzemní exploze, která se v těchto místech odehrála před 60 miliony lety a zanechala po sobě na 37 000 černých čedičových sloupců nacházejících se na pobřeží sužovaném drsnými povětrnostními vlivy.