Kategorie Indie

Článek
Pět dnů v bombajských slumech navždy změnilo jeho pohled na život
Pět dnů v bombajských slumech navždy změnilo jeho pohled na život Jacob Laukaitis už 4 roky cestuje po světě. Za tu dobu procestoval více jak 60 zemí. Jednou z nich je i Indie - místo, které mu díky silnému zážitku z místních slumů kompletně změnilo pohled na svět. Jacob sdílí svá cestovatelská dobrodružství na sociálních sítích, jeho příběh se tak dostává k lidem po celém světě. 
Článek
Video: TOP 8 neuvěřitelných škol světa
Video: TOP 8 neuvěřitelných škol světa Vzdělávání je jednou z nejdůležitějších součástí lidského života. Každá země má jiné podmínky a možnosti, snad i proto můžeme ve světě narazit na netradiční školy, které bourají zaběhlé stereotypy. Podívejte se na video o školách, ve kterých se děti učí v jeskyních, na loďkách, nebo mají předměty jako alchymii a bylinkářství.
Článek
Indie: Po himalájské železnici až do Dárdžílingu
Indie: Po himalájské železnici až do Dárdžílingu Dárdžíling na severovýchodě Indie je znám především jako Mekka čaje a sušené lístky, ze kterých se vyrábí světově proslulý lahodný nápoj, prý patří k suverénně nejdražším a nejkvalitnějším. Město postavené v kopcích na úpatí Himaláje proslulo i dalším unikátem. Úzkokolejnou tratí, které místní láskyplně přezdívají Toy Train, tedy vláček na hraní.
Článek
Indie: V tajemných jeskyních Ellory
Indie: V tajemných jeskyních Ellory Nedaleko Aurangabadu, nacházejícího se osm hodin jízdy vlakem od Bombaje, se nachází komplex buddhistických a hinduistických jeskyní, jejichž vznik se datuje do doby před 1600 lety. Dominantou celého areálu je impozantní chrám vytesaný z jednoho kusu kamene.
Článek
Indie: Skryté město Órčha
Indie: Skryté město Órčha “Skryté město”, jak zní překlad názvu města Órčha, prokazuje svému jménu čest i v současnosti. Místo pečlivě ukryté v křovinaté krajině krčíčí se v meandru řeky Bétvy rozhodně neleží na turistické trase a jak se přesvědčujeme, mnoho cestovatelů tu nepotkáváme. O to autentičtější je náš zážitek z objevovaní téměř zapomenutého města.
Článek
Indie: Růžové město Rádžastánu
Indie: Růžové město Rádžastánu Jeden z vrcholů “zlatého trojúhelníku”, což je označení pro tři významná indická města, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného návštěvníka, patří metropoli, jejíž domy byly tradičně natírány přírodní barvou lososového odstínu. Kromě Dillí a Agry by se návštěvníci na své cestě Indií měli zastavit i v Džajp.
Článek
Indie: Pískovcový minaret v zahradách Lálkótu
Indie: Pískovcový minaret v zahradách Lálkótu Třináct kilometrů jižně od centra hlavního města indického subkontinentu se do výšky 72,5 metrů tyčí muslimská stavba, která v době svého vzniku předznamenala nástup islámu a jeho setrvání po několik stovek let.
Článek
Kalkata: indické město slumů
Kalkata: indické město slumů Říká se, že kdo chce zažít opravdovou Indii, zamíří do Kalkaty. Nás však trocha špíny, hustý provoz, znečištění a obrovská chudoba překvapit nemohou, protože se na indický subkontinent vracíme už podruhé.
Článek
Indie: Do nitra starověkých jeskyní v Adžantě
Indie: Do nitra starověkých jeskyní v Adžantě V ohbí indické říčky Vághóry se nachází chrámový komplex buddhistických jeskyní vytesaných do skal. Sevřeny úzkou soutěskou, upadly skalní příbytky v Adžantě na dlouhá staletí do zapomnění a objeveny byly čirou náhodou v roce 1819 Johnem Smithem z 28. madráské kavalerie, který při lovu na tygry mezi houštím zahlédl vrchol fasády jeskyně č. 10.
(11) Načíst více