Kategorie Guatemala

Článek
Guatemala: Ve víru nedělního trhu
Guatemala: Ve víru nedělního trhu Dvakrát do týdne rozčeří vody poklidného guatemalského městečka tradiční trh, který je turistickým lákadlem kvůli prodeji všemožných suvenýrů s cenami doslova za hubičku. A také proto, že se tu cizinci mísí s místními obyvateli v tradičních barvami oplývajících krojích.
Článek
Guatemala: Ráj uprostřed džungle
Guatemala: Ráj uprostřed džungle V guatemalské provincii Alta Verapaz se poblíž městečka Lanquín přímo uprostřed džungle rozprostírá ráj na zemi. Proud řeky Cahabón tu do vápence vyhloubil úžasné kaskády tyrkysových jezírek.
Článek
Guatemala: Na rozžhaveném lávovém poli
Guatemala: Na rozžhaveném lávovém poli Nedaleko guatemalského městečka Antigua se do výšky 2 552 metrů nad mořem hrdě vypíná aktivní vulkán Pacaya. Soptí se železnou pravidelností. Naposledy v červnu roku 2015. Přesto se najdou odvážlivci, kteří se sopkou radostně a bez váhání poměří síly.
Článek
Guatemala: Východ slunce nad Tikalem
Guatemala: Východ slunce nad Tikalem Daleko v hustém a neprostupném pralese asi 2 hodiny jízdy od malebného městečka Flores se rozprostírá úchvatné mayské město Tikal, jehož osamocené vrcholky pyramid ční nad okolní džunglí.
Článek
Guatemala: Tajemné Lago de Atitlán
Guatemala: Tajemné Lago de Atitlán V nadmořské výšce kolem 1560 metrů se rozprostírá půvabné jezero s temně modrou vodou obklopené třemi vulkány. Co čeká na dně jezera, se dodnes přesně neví. A proč hladina jezera opakovaně kolísá?
Článek
Ruska se vydala do světa, aby poznala všechny jeho krásy
Ruska se vydala do světa, aby poznala všechny jeho krásy Život se může někdy zdát jako sled jednotvárných a nevýrazných událostí. To brzy začne člověka nudit a přinutí ho přemýšlet o tom, co se svým životem. Mladá dívka z Ruska to vyřešila jednoduše – vydala se do světa.