Objevte Evropu: Belgie

Objevte Evropu: Belgie Zdroj: shutterstock.com

Belgie je známá díky svým lahodným vaflím a soše čůrajícího chlapečka. Ukrývá v sobě však mnoho dalších krás a cenností, a přitom není až tak turisticky oblíbenou zemí. Od funky městských čtvrtí až po klidné kláštery či místa zasedání Evropské unie - to vše zde objevíte.

Budete chtít ochutnat nejlepší evropská piva, ty nejlahodnější pravé čokolády s vysokým obsahem kakaa nebo nejchutnější hranolky? Ano, opravdu se vám to nezdá, ale Belgie je městem, kde "nej" uslyšíte vícekrát než často. Můžete se pokochat městskými čtvrtěmi s vysokými věžičkami a teplými cihlovými štíty, ale nezapomeňte ani na slavná muzea, která oslavují každodenní krásu světa. 

Antverpy 

Jedno z nejkrásnějších měst, kde se zaměření na těžký průmysl kreativně omladilo. Je to největší město a dá se říci, že také hlavní město Vlámska proslulého svou historií. Bylo nejdůležitějším obchodním střediskem Evropy a rodištěm Petera Paula Rubense, které bylo zničeno ve 2. světové válce. Dnes je to centrum avantgardní módy, které se chlubí vysokou mírou urbanizace. Najdete zde krásnou gotickou katedrálu a hojný počet muzeí. Můžete se také projít částí plnou útulných kaváren nebo si jen tak prohlédnout hlavní náměstí. Jednoduše řečeno, o zábavu budete mít postaráno.

Zdroj: shutterstock.com

Bruggy

Místo s pěkně zlacenou architekturou, kde nesmí chybět ani staré kavárny, kam můžete zajít na kávu a dort. Toto město je obklopeno tunely a kanály, podél kterých se dokonce můžete projet na kole a vidět městečko tak trochu jinak. Zde také máte jedinečnou možnost spatřit Michelangelovu sochu Marii s dítětem.  Známá městská zvonice se rozeznívá každých 15 minut. 

Zdroj: shutterstock.com

Brusel 

Kdysi byl Brusel ne tak významným místem, kde jste si mohli zakoupit vafle při cestě do Brugg. Dnes je ale hlavním městem Belgie, sídlem NATO a taktéž Evropské unie. Místní lidé jsou velmi kultivovaní, ale mají smysl pro humor, o čemž vypovídá i jejich soška čůrajícího chlapečka. 

Zdroj: shutterstock.com

Gent

Je to místo známé městskou rozmanitostí a tvořivostí. Můžete tak prozkoumat historickou čtvrť s masivní katedrálou a oltářem Van Eycka nebo navštívit působivá muzea umění a designu, malebné hráze a čtvrť Patershol. Gent je typickým městem, u kterého během pár hodin zjistíte, že potřebujete několik dní, abyste si ho mohli vychutnat plnými doušky. 

Zdroj: shutterstock.com

Tak už víte, kam do belgie pojedete nejdříve? 

Autor:
Publikováno: 12. 7. 2017 10:00 Nahlásit obsah