Mrtvá města Pripjať a Černobyl

Mrtvá města Pripjať a Černobyl Zdroj: https://www.shutterstock.com/

Už je to více jak 30 let od jaderné havárie v ukrajinském Černobylu. Vedlejší Pripjať, kde bydlela většina zaměstnanců elektrárny, se proměnila v město duchů. Podívejte se na záběry, které nahánějí husí kůži.

V roce 1986 došlo k největší jaderné katastrofě na světě, když havaroval 4. reaktor černobylské atomové elektrárny. Po ohlášení nehody a neúspěšné snaze vyřešit problém, začala evakuace téměř 130 000 lidí z blízkého okolí. Celé rodiny s dětmi si musely během několika minut sbalit to nejnutnější a opustit ozářenou oblast. Bohužel, radiace se šířila mnohem rychleji, než probíhala evakuace, proto byla spousta obyvatel vystavena radioaktivnímu záření. To mělo neblahé následky na jejich zdraví.

Během několika měsíců byly města Černobyl i Pripjať úplně prázdná. V průběhu let, kdy ve městech téměř nikdo nebyl, se z nich stalo opravdu temné, až děsivé místo. Přesto se od roku 2000 někteří původní obyvatelé vrací. Dnes má Černobyl přibližně 700 stálých obyvatel. Pripjať naopak 0.

Zdroj: www.shutterstock.com

V posledních letech se rozmohly výlety do méně ozářených míst v okolí měst Černobyl a Pripjať. Prohlídky lákají na tajemnou atmosféru, skvělé fotografie a opravdu jedinečný zážitek. Podívejte se na naše video a nechte se unést mrazivou atmosférou postapokalyptické krajiny.

Publikováno: 15. 5. 2018 08:55 Nahlásit obsah