Kategorie Evropa

Článek
VIDEO: Uvnitř Hitlerova hlavního stanu
VIDEO: Uvnitř Hitlerova hlavního stanu Dnes se to tu jmenuje Ketrzyn. Na konci druhé světové války však bylo toto místo známé jako Rastenburg a les východně od města patřil k nestřeženějším místům ve třetí říši. Skrýval se zde totiž hlavní stan samotného Vůdce Třetí říše, Adolfa Hitlera.
Článek
Tyto středozemní pokrmy musíte vyzkoušet
Tyto středozemní pokrmy musíte vyzkoušet Jedna z nejlepších věcí na cestování je zkoušení místní kuchyně. Je mnoho těch, kteří propadli kouzlu jídel pocházejících ze zemí u Středozemního moře. Pojďte je s námi objevit. Začneme ve Španělsku, vyzdvihneme skvělá jídla z celého pobřeží a skončíme v Turecku.
Článek
Jídlo a kultura nejlepších trhů Barcelony
Jídlo a kultura nejlepších trhů Barcelony Chystáte se na letní dovolenou do Barcelony? Pak byste neměli vynechat návštěvu jednoho z mnoha trhů, které najdete v každé čtvrti. Místní i turisté je milují. Trhy mají svou jedinečnou atmosféru a mimo výborného čerstvého jídla, které nabízí, jsou skvělým místem pro setkávání s dalšími lidmi.
Článek
Slavné evropské filmové lokace
Slavné evropské filmové lokace Krásy evropské přírody i senzační stavby nelákají pouze cestovatele, ale také filmaře, aby zde v oceňovaných lokalitách natočili své snímky. Prohlédněte si naši galerii, ve které uvidíte některá méně známá místa, která si zahrála ve filmu.
Článek
8 nejstarších evropských megalitů
8 nejstarších evropských megalitů Evropské dědictví a kultura se datují zpátky tisíce let. A některé z nejstarších pozůstatků nejranějších kultur můžeme najít dodnes. Od pravěkých jeskynních maleb až po tajemné kamenné formace. Prozkoumejte minulost kontinentu na jeho nejstarších místech. Prohlédněte si galerii a na příští dovolené navštivte tato skvostná místa osobně.
Článek
Kde v Evropě chytnout vlnu? Nejlepší pláže na surfování
Kde v Evropě chytnout vlnu? Nejlepší pláže na surfování Ať už se surfováním začínáte, nebo jste již zkušený surfař, za dobrými vlnami nemusíte daleko. Evropa nabízí mnoho skvělých pláží na atlantickém pobřeží, které jsou na surfování jako dělané. Otázkou je, které jsou ty nejlepší?
Článek
14 hradů, které vám vyrazí dech
14 hradů, které vám vyrazí dech Historie Evropy je plná příběhů. Objevte ty nejstarší na místech, která jsou okolo nás nejdéle: na hradech. Před stovkami let hrady svrchovaně vládly napříč Evropou. Dnes jsou časovými konzervami evropského dědictví a kultury. Vraťte se v čase do středověku touto fotogalerií nejvíce dechberoucích hradů, které ještě stále v Evropě stojí.
Článek
Video: Krásy Edingurghu
Video: Krásy Edingurghu Hlavní město Skotska láká milovníky historie, hudby, ale i zábavy a dobrého jídla. Edinburgh zkrátka nabízí od každého něco a každý si zde přijde na své. Užijte si další video ze série krás Skotska a posuďte sami.
Článek
10 věcí, které nedělat v Paříži
10 věcí, které nedělat v Paříži Paříž, pověstná svým šarmem, krásou a elegancí. Plná malých kaváren, módních butiků, výborných restaurací a světových muzeí. Paříž vás může naprosto uchvátit. Na druhou stranu, velká očekávání mohou přinést i velká zklamání, nevíte-li, čemu se v Paříži vyhnout.
(59) Načíst více