Kategorie Chrám

Článek
Indie: V tajemných jeskyních Ellory
Indie: V tajemných jeskyních Ellory Nedaleko Aurangabadu, nacházejícího se osm hodin jízdy vlakem od Bombaje, se nachází komplex buddhistických a hinduistických jeskyní, jejichž vznik se datuje do doby před 1600 lety. Dominantou celého areálu je impozantní chrám vytesaný z jednoho kusu kamene.
Článek
Nepál: Až na vrchol Opičího chrámu
Nepál: Až na vrchol Opičího chrámu Vyšplhat až na samý vrchol chrámu Swayambhunáth je v horký únorový podvečer takřka nadlidský výkon. Kdo však výstup nevzdá hned na začátku schodiště, je odměněn krásným výhledem na údolí Káthmándú a smí pohlédnout do lehce přivřených očí Buddhy zírajících do čtyř světových stran.
Článek
Srí Lanka: Po stopách Buddhova zubu
Srí Lanka: Po stopách Buddhova zubu Asi 115 km od hlavního města ostrova v Indickém oceánu se v nadmořské výšce 500 m nachází město Kandy, které je druhým největším na Srí Lance. I když má do rozměrů metropole dost daleko, může se pochlubit jiným prvenstvím. V bělostném chrámu na hlavním náměstí se nachází nejposvátnější relikvie celého ostrova - Buddhův zub.
Článek
Thajsko: Královský palác v Bangkoku
Thajsko: Královský palác v Bangkoku Největší thajská metropole je pověstná hlavně čtvrtí lehkých žen a ladyboyů, mužů často převlečených za ženy, kde hledají povyražení turisté cestující za sexuálním vzrušením. Neřestný Bangkok však nabízí i duchovní zábavu v podobě návštěvy zlatého chrámu Wat Phra Kaeo s přilehlým palácem.
Článek
Nepál: Kremace v přímém přenosu
Nepál: Kremace v přímém přenosu Podobně jako Indie má posvátné Váránasí, kde pohřební hranice hoří dnem i nocí, má i nepálské hlavní město Káthmándú kremační místo, kam se pozůstalí chodí rozloučit s nebožtíkem a vyprovodit jeho duši na poslední pomyslnou pouť.
Článek
Šrí Lanka: Kde se Adamova chodidla poprvé dotkla země
Šrí Lanka: Kde se Adamova chodidla poprvé dotkla země Tam, kde Adam poprvé sestoupil na zem a kde Buddha započal svou dlouhou cestu opačným směrem, se dnes snaží vystoupit každý návštěvník Šrí Lanky a snad všichni místní. Na náročnou pouť se věřící vydávají po půlnoci, aby na Motýlí hoře stanuli ještě před východem slunce.
Článek
Vietnam: Na motorce ke starověkým ruinám
Vietnam: Na motorce ke starověkým ruinám My Son jsou pravděpodobně nejpůsobivější ruiny ve Vietnamu připomínající chámskou kulturu. Hinduistický chrámový komplex donedávna pohlcený okolní bujnou vegetací se podařilo archeologům vyrvat ze spárů džungle. Čeká ho však ještě jedna zkouška novodobého charakteru – odolat náporu turistů, kterým zanedlouho historický skvost zmizí pod nohama.
Článek
Angkor Wat: Perla uprostřed džungle
Angkor Wat: Perla uprostřed džungle Monumentální stavba tyčící se vysoko nad okolní neprostupnou džunglí každoročně přiláká miliony návštěvníků z celého světa. O oblíbenosti této památky svědčí i fakt, že každý druhý turista, který Kambodžu navštíví, zavítá právě do Angkor Watu.