Italské Benátky zavádějí od léta 2020 vstupné. Kdo nařízení poruší, hrozí mu vysoká pokuta

Italské Benátky zavádějí od léta 2020 vstupné. Kdo nařízení poruší, hrozí mu vysoká pokuta Zdroj: Shutterstock.com

Benátky každoročně navštíví miliony turistů z celého světa. Starousedlíkům však došla trpělivost. Kvůli záplavě turistů si připadají jako cizinci ve svém vlastním městě. Od léta 2020 proto každý turista, který chce Benátky navštívit, musí zaplatit za jednorázový vstup. Od roku 2022 si bude muset návštěvu tohoto italského města dopředu zarezervovat.

Vstupné do Benátek: Kolik zaplatíte?

Chystáte se v létě 2020 do italských Benátek? V tom případě si připravte nějaké to euro navíc. Vstup do hlavní části Benátek, ale také na přilehlé ostrovy v laguně, k nimž patří třeba Murano, bude nově zpoplatněn. Tento poplatek se vztahuje na všechny turisty, kteří do města přijedou autem, autobusem, vlakem nebo také výletní lodí.

Kolik eur konkrétně zaplatíte při vstupu do Benátek? V hlavní sezoně to bude 8 euro, ve vedlejší pak 3 euro. Zejména o letních prázdninových víkendech, které jsou pro Benátky s ohledem na přijíždějící masy turistů nejvytíženějším obdobím v roce, pak počítejte se vstupným až 10 euro na osobu.

Zdroj: Shutterstock.com Důvody, proč se vstupné do Benátek zavádí

Podle starosty Benátek Luigiho Brugnara v prvé řadě nejde o peníze. Vstupné do Benátek od léta 2020 se zavádí proto, aby došlo ke zlepšení života místních starousedlíků. Zvlášť v hlavní letní sezoně turisté výrazně převyšují počet stálých obyvatel Benátek. Starousedlíky tato skutečnost velmi omezuje v jejich běžném životě. Například takové úzké uličky tohoto italského města jsou během léta takřka neprůchodné. V důsledku masové turistiky se navíc Benátky citelně vylidňují. A právě benátský starosta chce dalšímu odchodu stálých obyvatel zabránit.

Jak platit vstupné v Benátkách

Jak benátská radnice oznámila, vstupné do Benátek budete moci zaplatit online. Na strategických místech po celém tomto italském městě pro vás budou k dispozici také platební automaty. A co se stane, když vstupné nezaplatíte, a přesto do města vstoupíte? Starosta Luigi Brugnaro už v roce 2019 naznačil, že vás čeká vysoká pokuta. A to až do výše 450 euro.

Zdroj: Shutterstock.com Kdo nemusí při návštěvě Benátek platit

Při vstupu do Benátek nemusí samozřejmě platit místní obyvatelé, kteří mají v tomto městě trvalé bydliště. Platbě vstupného se rovněž vyhnou lidé, kteří v Benátkách pracují nebo studují.

Od roku 2022 si musíte vstup do města zarezervovat

Vstupné, které platí od léta 2020, není jedinou novinkou. Již od roku 2022 začne platit, že si musíte vstup do Benátek předem zarezervovat. Do tohoto severoitalského města se pravděpodobně dle plánů radnice dostane pouze omezený počet turistů. Jak oznámil starosta Luigi Brugnaro, neohlášené návštěvy budou mít do Benátek po roce 2022 mnohem komplikovanější vstup.

Publikováno: 4. 2. 2020 13:35 Nahlásit obsah