Anetaanie: Focení a cestování se stalo mojí vášní

Anetaanie: Focení a cestování se stalo mojí vášní Zdroj: Anetaanie

Jmenuji se Aneta a možná mne znáte na Instagramu jako @anetaanie. Poslední 3 roky jsem si oblíbila právě tuto sociální síť. Ptáte se proč? Jaké jsou mé oblíbené destinace? A na čem fotím? To vše vám ráda prozradím!

Proč právě Instagram?
Myslím, že na Instagramu můžeme najít mnoho inspirace, co se týče cestování. Spoustu lokalit jsem objevila jen díky této platformě. Občas si před návštěvou místo vyhledám a podívám se na fotografie, zda to opravdu stojí za to. Pro mne jako začínajícího fotografku je to také perfektní místo, kde načerpat nové nápady a inspirovat se od zkušených fotografů. Myslím, že právě to mne motivuje svoje fotografie dál zlepšovat.


Dnes není Instagram jen o umělých fotografiích, kde všechno nevypadá, jak ve skutečnosti je. Spousta tvůrců se snaží přiblížit se realitě. Snažím se na svém účtu tvořit obsah tak, abych inspirovala ostatní a motivovala mladé lidi k cestování. Stane se, že mi někdo napíše a chce rady na cesty. Samozřejmě jsem vždy moc ráda a snažím se pomoct.

Jaké jsou mé oblíbené destinace na cestování?

Poslední 2 roky mne to hodně táhlo směrem Španělsko a Portugalsko. Obě destinace mám moc ráda. Ze Španělska se mi nejvíce líbilo na severu. V budoucnu bych chtěla třeba jít poutní cestu do Santiago di Compostela.


Tento rok jsem byla na nejdelší cestě, kterou jsem zatím uskutečnila. Vydala jsem se na dva měsíce do Asie. Cestovat jsem se rozhodla sama. Navštívila jsem Thajsko, Vietnam a města Kuala Lumpur a Singapur. Nejvíce se mi líbilo právě ve Vietnamu. Doufám, že se do Asie brzy vrátím. Další země, které bych chtěla procestovat je Barma, Laos a Indonésie.


Místo: Hanoj, Vietnam

Na čem fotím?

Začínala jsem, tak jako spousta lidí, fotit na iPhone, poprvé s iPhonem 5 a poté 6s. Často říkám, že udělat pěknou fotku není jen o té technice, kterou máte, ale také o místě, světle a kompozici. Na úpravu fotek jsem používala aplikaci VSCO v telefonu, dnes jí použiji občas také, ale spíše dělám postprodukci v programu Lightroom a někdy i Photoshop.

iPhone 6s úprava VSCO
Místo: Milán, Itálie

#Milano 🚲

Příspěvek sdílený Aneta Přibová (@anetaanie),

Jedna z prvních fotografií
iPhone 5 úprava VSCO

Místo: Halštatské jezero, Rakousko

iPhone 6s, úprava VSCO
Místo: Hamburk, Německo


Momentálně jsem vlastníkem full framového fotoaparátu Canon 6D. Ale poslední rok jsem fotila na Canon 70D. Mám oblíbené 2 objektivy a to pevný 50mm a širokoúhlý zoom f1.8 a 10-18mm f4.5 – 5.6.

Foťák: Canon 70D objektiv: 10-18mm
Místo: Hintersee, Německo

Foťák: Canon 70D objektiv: 10-18mm
Místo: Phong Nha, Vietnam

Foťák: Canon 70D objektiv: 50mm
Místo: Bangkok, Thajsko

Kdo mě inspiruje?

Kryštof je autor projektu Cestology. Věnuje hlavně platformě Zoutube a tvoří cestovatelské vlogy, ve kterých můžete najít spoustu praktických informací a rad na cesty. Na Kryštofa jsem také narazila právě na Instagramu. Na facebooku dokonce založil skupinu cestovatelů. Pokud hledáte parťáka na cesty, tak se přidejte do komunity Cestolidi.    Instagram  Youtube   Blog

A také Petra známá jako @restlesschildcz. Petra se mimo Instagramu věnuje také Youtube. Najdete u ní spoustu rad na Lowcost cestování.   Instagram  Youtube

Další moje fotky a články budou následovat, sledovat mě můžete také na mém Instagramu.

Publikováno: 24. 5. 2018 15:50 Nahlásit obsah

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.