Video: Záhada jihlavského podzemí

Video: Záhada jihlavského podzemí

Jihlavské podzemí je posledních 20 let Mekkou všech, kdo se zajímají o paranormální jevy. Může za to dávná televizní reportáž, ve které kamery natočila jakýsi podivný pohybující se stín.

Jihlavské podzemí je jedním z nejtajemnějších podzemních komplexů u nás. Zájem a dohady vzbuzuje především podivný nátěr, který způsobuje, že část podzemních chodeb za tmy sama svítí. Jak ukázaly průzkumy, jde o směs tří chemických látek, kterou kdosi natřel stěny.

Kdo a proč tak učinil, se jde pouze dohadovat. Nejčastěji se tvrdí, že to udělali nacisté za druhé světové války, aby se byli schopni dostat z krytu, když by po bombardování vypadl proud. V tom případě by ovšem takto nenabarvili jen jedno místo v celé své říši.

Podle některých badatelů zde nacisté prováděli podivné rituály, které jim měly zajistit vítězství ve válce a podivný nátěr je jedním z pozůstatků nepovedené magie. Navíc je zde stále ten záhadný stín z reportáže. Ovšem o jeho původu mají místní jasno. Jan Šustr se věnuje podzemí desítky let. Podívejte se na video s exkluzivním svědectvím o tajemných jevech jihlavského podzemí.

Už jste viděli video Tajemství hradu Lipnice? Můžete jej nalézt ZDE.

Publikováno: 25. 9. 2018 09:18 Nahlásit obsah

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.