Tipy na výlety, které prospívají lásce

Tipy na výlety, které prospívají lásce Zdroj: Shutterstock.com

Chcete udělat radost své romantické duši a ještě zažít něco originálního? Vydejte se s partnerem do míst rozesetých po celé naší krásné zemi, která jsou pro zamilované jako stvořená.

Naplánujte trasu a vzhůru za zážitky!

Pohádkový zámek Červená Lhota

Malebný vodní zámek postavený v renesančním stylu se nachází v jižních Čechách. Do hladiny rybníka shlíží ze skalního ostrůvku. Zavzpomínejte na pohádku Zlatovláska a prožijte tu svoji pohádku dle vašeho scénáře. Věděli jste, proč je barva zámku červená? Někdejší zámecká paní totiž vypadla z okna a krvavou stopu prý nejlépe zamaskovala právě červená omítka.

Piknik u pískovny v srdci Adršpašských skal

Není kouzelnějšího místa na piknik ve dvou než zatopená bývalá pískovna, která má tu správnou atmosféru. Nádherné jezírko s průzračně čistou vodou a plážemi s bělostným pískem, vzniklo zatopením bývalého pískovcového lomu.  Pískovnu můžete znát z filmových scén pohádky Z pekla štěstí 2.  Při pohledu na skvostné přírodní dílo začínáte mít chuť na plavání ve dvou? Pozor, plavání je zde přísně zakázáno. Pískovna patří k nejkrásnějším skalním jezírkům u nás.

Zdroj: visitskalnimesta.cz

Pravčická brána

Vydejte se na výšlap a objevte kouzlo největší skalní brány u nás i na kontinentu. Není nic krásnějšího, než obdivovat velkolepé dílo z okolních vyhlídek či si dát svačinu pod pískovcovým gigantem. K tomuto místu neodmyslitelně patří zámeček Sokolí hnízdo, který nyní slouží jako muzeum a restaurace. Objevujte krásu naší vlasti, určitě to stojí za to.

Noc na zámku Loučeň

Budete mít pocit přímo královský a zároveň si tak splníte sen. Každá z nás si v dětství přála být princeznou, tak proč si nesplnit dětské přání v dospělosti. Můžete se účastnit prohlídky zámku se samotnou kněžnou či  komorníkem. Toulejte se s partnerem zámeckým labyrintem či si udělejte procházku v zámeckém parku.  

Zdroj: Jiří Benák

Noc na Bezdězu

Oblíbili jste si poezii Karla Hynka Máchy? Tak máte další důvod navštívit tento hrad, který si od návštěvníků zasloužil přezdívku Král hradů. Bezděz je opředen velkým množstvím pověr. Jedna z mnoha povídá o tom, že právě na tomto místě mniši ukryli poklad, další nás překvapí existencí tajemné chodby.  Dochází vám inspirace či vás opustila múza? Neváhejte a vydejte se na výlet sem. I Mácha tady hledal náměty ke svému dílu.

Publikováno: 9. 4. 2018 09:00 Nahlásit obsah