Kategorie Česká republika

Článek
Video: Tajemství Národního divadla - lodí do podzemních tunelů
Video: Tajemství Národního divadla - lodí do podzemních tunelů Pražské Národní divadlo skýtá mnoho zákoutí a veřejnosti nedostupných prostor. Pod divadlem samotným a pod přilehlými ulicemi se rozprostírá podzemní komplex, propojený se řekou Vltavou.
Článek
Video: Badatelé zkoumali hrad Zvíkov a jeho nadpřirozené jevy
Video: Badatelé zkoumali hrad Zvíkov a jeho nadpřirozené jevy Zvíkov, jeden z nejkrásnějších českých hradů, je znám především díky komické opeře Zvíkovský rarášek. Již před jejím uvedením se však jméno hradu spojovalo s duchem, který se tu měl vyskytovat. Badatelé se proto vypravili prozkoumat toto místo výskytu podivných jevů.
Článek
Velíz: Tajemná hora plná pohanských démonů
Velíz: Tajemná hora plná pohanských démonů Hora Velíz se tyčí nedaleko Berouna, a přestože je Křivoklátsko protkáno spoustou kopců, upoutá vaši pozornost již z dálky. Je místem opředeným spoustou legend, ale i svědkem mnoha dramatických dějů. Hora Velíz má mezi tajuplnými místy zcela výjimečné postavení.
Článek
Video: Domov bílé paní hrad Okoř a jeho okolí
Video: Domov bílé paní hrad Okoř a jeho okolí Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta. Tak se zpívá v nám všem moc dobře známe lidové písni. To si ověříme ve videu, které krásně zachycuje okolí i samotnou zříceninu hradu Okoř.
Článek
Temelín: Pohled do otevřeného reaktoru
Temelín: Pohled do otevřeného reaktoru Za devatero radiačními a bezpečnostními kontrolami se nachází nejstřeženější místo u nás: Reaktorový sál temelínské jaderné elektrárny. Podívat se do něj je možné jen výjimečně při odstávkách elektrárny. Pojďte s námi.
Článek
Exkluzivní návštěva: Zaplavené podzemí Orlické přehrady
Exkluzivní návštěva: Zaplavené podzemí Orlické přehrady Podívejte se na místa, kam lidská noha vkročila poprvé po padesáti letech. Vstoupíme s kamerou přímo dovnitř Kaplanovy turbíny. Vystoupíme vodním tunelem až k uzávěru, držícím miliony kubíků vody.
Článek
Video: Navštivte místo, kde voda teče do kopce
Video: Navštivte místo, kde voda teče do kopce Říká se jim vortexy - gravitační anomálie. Podle jedněch jde jen o optický klam. Podle druhých je na těch místech skutečně něco špatně. Gravitace funguje trochu šikmo. Jedno z takových míst leží pár kilometrů od Rychnova nad Kněžnou.
Článek
VIDEO: Tajemství nejvyšší pražské zvonice
VIDEO: Tajemství nejvyšší pražské zvonice Jindřišská věž v Praze se v mnoha věcech liší od ostatních věží. Vypadá jako brána v opevnění, a přitom tu nikdy žádné nebylo. Mohla by být věží kostela, ale kostel tu také nikdy nebyl.
Článek
Zakletá Evropa
Zakletá Evropa Každá evropská země přetéká tajemnem. Stačí vědět, kam se dívat. Vítejte na strašidelné straně Evropy, domovu strašných duchů, zakletých událostí a tajemných zážitků. Vstup povolen pouze těm nejodvážnějším duším. Zhasněte světla, schovejte se pod přikrývky a odvažte se seznámit se s některými z nejděsivějších a nejtajemnějších míst Evropy.
(12) Načíst více