Kategorie Afrika

Článek
Šokující rituály domorodých kmenů. Zahrnují šlehání bičem i lití jedu do očí
Šokující rituály domorodých kmenů. Zahrnují šlehání bičem i lití jedu do očí Každá kultura je jiná a rozdíly mezi civilizovanou částí světa a domorodými kmeny jsou obrovské. Zatímco u nás je za zkoušku z dospělosti označována maturita, u kmene v Amazonii je třeba vydržet v rukavicích plných mravenců Paraponera, jejichž kousnutí patří mezi nejbolestivější věc, kterou můžete zažít. Jaké další rituály existují různě po světě?
Článek
Adrenalinové potápění s bílými "lidožravými" žraloky!
Adrenalinové potápění s bílými "lidožravými" žraloky! Myslíte si, že v kleci jste v bezpečí před tímto smrtícím predátorem? Že se nemusíte bát o svůj život, protože jste v rukou odborníků, kteří tuto atrakci provozují? Něco o tom ví Matthew Karsten, cestovatel, který se se žraloky setkal tváří v tvář a líčí svůj nezapomenutelný příběh. Prozradí, jaké to je, když se na vás řítí 7 metrový žralok.
Článek
Gambie, zapomenutá země Afriky
Gambie, zapomenutá země Afriky Afrika má 53 států. Safari v Keni, pyramidy v Egyptě to zná každý. Afrika to však nejsou jen turisticky profláknuté destinace, které navštěvujeme, abychom zažili tu exotiku z blízka. Afrika nám může nabídnout totiž mnohem víc. Třeba její nejmenší stát, Gambie, civilizací téměř nezkažený jeden z „posledních“ kousků ráje na zemi.
Článek
Rwanda – země, kam Bůh chodil odpočívat, když tvořil Svět
Rwanda – země, kam Bůh chodil odpočívat, když tvořil Svět Pokud uvažujete o netradiční a exotické dovolené, určitě zkuste Rwandu, zemi údajně nádhernou tak, že do ní Bůh chodil odpočívat, když tvořil Svět. Přesto, že je to země velmi silně zasažena nedávnými pohnutými historickými událostmi, zajisté Vás okouzlí nejen svou kulturou, ale především přírodou.