Zákaz žvýkání i piva. Neuvěřitelné zákony z celého světa, které se týkají jídla

Zákaz žvýkání i piva. Neuvěřitelné zákony z celého světa, které se týkají jídla Zdroj: shutterstock.com

Konzumovat si co chceme a kdy chceme, nám přijde naprosto samozřejmé. Devět vtipných zákonů z celého světa vás však překvapí. Věděli jste například, že jistá část skotské národní kuchyně je v USA zakázaná? A že školní jídlo ve Francii nesmí obsahovat kečup?

Francie zakázala kečup

V říjnu 2011 udělala francouzská vláda „Aur revoir!“ kečupu ve školách. Důvodem byla myšlenka, že by si děti měly lépe zvykat na tradiční národní kuchyni.

Během Ramadánu si v Dubaji nechte zajít chuť na fast food

Pokud vás během oslav Ramadánu popadne touha po pěkně šťavnatém hamburgeru a zrovna se budete nacházet v Dubaji, špatně skončíte. Během tohoto muslimského svátku je totiž zakázáno pít, jíst či kouřit na veřejnosti a provinilci mohou skončit i ve vězení.

Zdroj: shutterstock.com

Nežvýkejte v Singapuru

Pokud vás chytnou se žvýkačkou v puse v Singapuru, buďte připraveni na tučnou pokutu. Žvýkačky tam jsou totiž zakázány již více než 20 let. Pokud máte na žvýkání vytvořen návyk, existuje šance, že ji dostanete na lékařský předpis.

Zákaz opilých losů na Aljašce

Na Aljašce je zakázáno dávat severoamerickým losům pivo. Anketa o nejvtipnější zákon tak má jednoznačného favorita.

Zdroj: shutterstock.com

Nigérie bez piva

Konzumace piva je v Nigérii legální. Nelegální však je jeho import a vlastní výroba. Pokud se k vám nějaké pivo dostane, neexistuje žádný zákon proti tomu, abyste ho mohli vypít. Tedy pokud vám je alespoň 21 let.

strana 1 / 2
Publikováno: 18. 5. 2017 15:26 Nahlásit obsah