Video: Devět zajímavých faktů o Rusku

Video: Devět zajímavých faktů o Rusku Zdroj: shutterstock.com

Když se někdo dostane do těžko uvěřitelné situace, nebo řeší problém více než neobvyklým způsobem, je příhodné odvětit: "Tohle by bylo možný jen v Rusku!" Největší stát světa je totiž státem mnoha paradoxů a zajímavostí, pojďte se na ně podívat v našem novém videu.

Málokterý stát světa vyvolává tolik protichůdných reakcí, jako právě Rusko. Díky svým výrazným historickým mocenským zásahům je jeho pověst značně pošramocená. Koneckonců byl to právě tento měsíc, kdy jsme si připomínali  50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa a následné okupace. Jako vojenská velmoc je Rusko vnímáno stále, mnozí jej vidí jako protiváhu Spojených států a dle svých sympatií k západu či východu vyjadřují svůj souhlas či nesouhlas s ruským vměšováním do evropského a světového dění. Dlouhodobě je Rusko kritizované za svůj přístup k lidským právům a svobodě slova, ze zahraniční kritiky si však představitelé tohoto státu dělají pramálo, což jim umožňuje jejich výsostné postavení a často až výhružná politická rétorika.

Rusko je svojí rozlohou největším státem světa, je tedy jasné, že mu náleží některá ze světových zeměpisných nej. Hlavním důvodem, proč je však Rusko tolik specifické, jsou jeho obyvatelé. Pouze zde je možné, aby alkohol nebyl vnímán jako alkohol, aby sanitky nesloužili pouze nemocným, či aby zákonem povolené věci vyvolávaly takovou vlnu odporu a nevole. 

Pojďte se s námi podívat na devět zajímavých faktů o Rusku!

Publikováno: 30. 8. 2018 11:10 Nahlásit obsah