Utajená místa Londýna, o kterých jste určitě nevěděli

5. St Dunstan-in-the-East, London Bridge

Zdroj: www.buzzfeed.com

St Dunstan-in-the-East byl postaven v roce 1100 a nachází se mezi London Bridge a Tower of London. V Roce 1666 utrpěl Velkým londýnským požárem a v roce 1695 byl rekonstruován i s přistavěním věže, kterou navrhl sir Christopher Wren. V roce 1941 byl těžce zasažen při bombardování a zřícenina byla v roce 1971 proměněna na veřejnou zahradu.

6. Viktoriánský hřbitov domácích mazlíčků v Hyde Parku, Westminster

Zdroj: www.buzzfeed.com

Hyde Park není žádným londýnským tajemstvím, ale věděli jste o viktoriánském hřbitově v severozápadním rohu Victoria Gate Lodge? Hřbitov není veřejně přístupný a lze ho vidět pouze přes mříže, ale stojí za to si pročíst srdceryvné  nápisy jako "Darling Dolly - moje sluneční paprsky, moje útěcha, má radost".

7. Inspirace pro londýnské telefonní budky, St Pancras

Zdroj: www.buzzfeed.com

Toto mauzoleum bylo navrženo architektem sirem Johnem Soane, aby se stalo místem posledního odpočinku pro sebe a svou manželku ve starém kostele St Pancras. O několik let později se začalo věřit, že sir Giles Gilbert Scott, který byl důvěrníkem muzea Sira Johna Soanea, se mauzoleem nechal inspirovat pro návrh nynějších ikonických červených telefonních budek v Londýně.

8. Skryté uši v Covent Garden

Zdroj: www.buzzfeed.com Skryté uši v Covent Garden byly instalovány umělcem Timem Fishlockem. Na Floral Street jsou dvě, ale (údajně) jich má být více na několika místech v okolí města.

9. Sedm nosů v Soho

Zdroj: www.buzzfeed.com

Sedm nosů Soho vytvořil umělec Rick Buckley v roce 1997. Původně jich bylo kolem pětatřiceti, ale jen sedm (někteří lidé říkají deset) přežilo. Kolem nosů se vynořilo mnoho mýtů - například mnozí lidé si mylně myslí, že nos uvnitř Admiralty Arch byl zde umístěn proto, aby se posmíval Napoleonovi. Další mýtus říká, že pokud najdete všech sedm, zbohatnete.

strana 2 / 2
Publikováno: 26. 2. 2018 14:38 Nahlásit obsah

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.