Utajená místa Londýna, o kterých jste určitě nevěděli

Utajená místa Londýna, o kterých jste určitě nevěděli Zdroj: shutterstock.com

Myslíte si, že znáte Londýn jako své boty? Podívejte se na těchto 9 tipů k návštěvě, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli a poznejte nová místa bez turistů a přeplněných ulic.

1. Větrný mlýn Brixton

Zdroj: www.buzzfeed.com

Brixton Windmill je skutečný větrný mlýn, který se nachází uprostřed Blenheim Gardens. Byl postaven v roce 1816 a pronajat rodinou Ashby. Po smrti Joshua-John Ashby v roce 1934 byl jeho provoz ukončen. Pro veřejnost byl otevřen v roce 2011.

2. Nejmenší policejní stanice Británie, Trafalgar Square

Zdroj: www.buzzfeed.com

Tato malá policejní stanice se nachází na východní straně Trafalgarského náměstí. Byla postavena v 19. století a sloužila policii k pozorování protestů a pochodů. Říká se, že lampa nahoře pochází z lodi Nelsona HMS Victory. V současné době je stanice používána městem jako úschovna.

3. Wilton's Music Hall, E1

Zdroj: www.buzzfeed.com Wiltonova hudební síň je údajně nejstarším hudebním sálem na světě. Byla založena v roce 1743 jako pivnice pro námořní kapitány, ale v 18. století se stala hudební halou. Dne s to to úchvatná budova, ve které se nachází koncertní sál a zábavní centrum.

4. Nahé ženy v York House, Twickenham

Zdroj: www.buzzfeed.com

O původu Naked Ladies je známo, že jde o osm mořských nymf z řecké mytologie. Jsou vytesány z bílého mramoru a pravděpodobně přicestovaly z Itálie v pozdních letech devatenáctého století. Společnost se domnívá, že byly součástí větší sbírky, která byla rozprodána. Do Yorkského domu byly přivezeny v roce 1906 londýnským sirem Ratanji Dadabhoy Taty. Sochy využíval jako kulisy pro párty, které navštěvoval i král Jiří V.

strana 1 / 2
Publikováno: 26. 2. 2018 14:38 Nahlásit obsah

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.