Tři nejnavštěvovanější města Evropy podle serveru TopTipsNews. Patří sem i Praha!

Tři nejnavštěvovanější města Evropy podle serveru TopTipsNews. Patří sem i Praha!

Pravidelně každý rok sledujeme žebříčky nejnavštěvovanějších měst z celého světa. Jak to ale vypadá v rámci Evropy a jak si na tom stojí naše matička stověžatá? Server TopTipsNews se pochlubil seznamem tří nejkrásnějších měst Evropy. A že se jedná o zajímavá místa!

Benátky

Napadá vás lepší kandidát na titul nejkrásnějšího města planety, než jsou Benátky? Město vybudované na laguně právem patří pod ochranná křídla UNESCO. Hlavní ulice tvořené kanály, stovky romantických mostů a kouzelná zákoutí dělají z Benátek jedno z nejvíce romantických měst na světě. Na své si také přijdou milovníci kultury. Nejenže jsou Benátky rodištěm mnoha slavných umělců, jako je Tizian, Tintoretto, Antonio Vivaldi nebo Terence Hill, najdete zde také spoustu slavných galerií, divadel a oper. Pojďme se dále podívat, koho TopTipsNews zařadili do nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Evropy.

Paříž

Zatímco Benátky se mohou pyšnit titulem nejkrásnějšího města, Paříž je jednoznačně tím nejznámějším. Se svým slavným symbolem, kterým je Eiffelova věž, Louvrem, katedrálou Notre Dame, Seinou a ulicemi Montmartru přitahuje každý rok miliony a miliony turistů. Paříž je nejen městem umělců, ale láká také mladé milovníky nákupů, módy a haute couture, neboť je největším centrem světové módy. V žebříčku nejnavštěvovanějších měst Evropy z roku 2013 stojí na druhém místě.

Praha

Teplé počasí, Vltava, Karlův most, Staré Město. Metropole s krásnými a zachovalými památkami v duchu kultury střední Evropy je čtrnáctým největším městem Evropské unie. V Praze si přijde na své každý návštěvník, zajímavých míst je tu víc než dost. Historické centrum s židovskou čtvrtí, Lennonovou zdí a Petřínem přiláká každým rokem miliony turistů ze všech koutů světa a díky němu se Praha pravidelně umisťuje na předních místech nejnavštěvovanějších měst nejen Evropy, ale i celého světa.

Autor:
Publikováno: 11. 5. 2017 12:34 Nahlásit obsah