Toužíte mít hrad? V Itálii vám ho dají zadarmo

Toužíte mít hrad? V Itálii vám ho dají zadarmo Zdroj: boredpanda.com

To není trik, ale skutečná realita. Pokud jste někdy zatoužili po tom mít svůj vlastní hrad, nyní máte možnost. Nedaleká Itálie rozdává celkem 103 nemovitostí, mezi kterými nejsou jen hrady, ale i vily, hostince a další.

Samozřejmě, italská vláda své nemovitosti nerozdává jenom tak a má určité podmínky. Protože sama nemá prostředky, aby mohla stovky historických budov udržovat a rekonstruovat, chce je věnovat někomu, kdo bude schopný dát budovy do pořádku.

Zdroj: boredpanda.com

Jedinou podmínkou, kterou si tak Itálie klade je, aby nový majitel hradu či jiné nemovitosti objekt zrekonstruoval tak, aby mohl sloužit jako turistické místo. To, zda bude sloužit jako hotel, lázně, restaurace nebo jen hrad určený k prohlídkám, je zcela na vůli nového vlastníka.

Cílem státu je tak nejen podpořit cestovní ruch a nabídnout turistům nové destinace, ale také „odlehčit“ destinacím, které jsou turisty přeplněné (jako například Benátky).

Zdroj: boredpanda.com

Všichni zájemci mají čas do 26. června, kdy je uzávěrka přihlášek. Ti úspěšní následně dostanou 9 let na přípravu projektu s možností prodloužení. Pokud by se však na vás nedostalo, nemusíte mít strach – Itálie plánuje během následujících dvou let tímto způsobem předat dalších 200 objektů.

Publikováno: 25. 5. 2017 10:28 Nahlásit obsah