TOP 10 nejšílenějších horských drah v USA

TOP 10 nejšílenějších horských drah v USA Zdroj: triphobo.com

Prudký sjezd dolů, při kterém se vám zastaví srdce. Jízda na jedné z největších a nejrychlejších horských drah může být šíleným i děsivým zážitkem. Přesto nedokážeme odolat. Podívejte se s námi na nejdivočejší horské dráhy v USA.

1. The Voyage

Holiday World & Splashin' Safari, Santa Claus, Spojené státy

To nejděsivější: 90-stupňové horizontální převýšení.  

The Voyage je nejlepší dřevěnou horskou dráhou na světě. Pyšnit se může zejména nejdelším volným pádem, který trvá 24,3 sekundy. Je téměř dva kilometry dlouhá a navržena tak, že projíždí několika podzemními tunely. Z téhle jízdy vám půjde mráz po zádech. 

Zdroj: triphobo.com

2. Superman: Escape from Krypton

Six Flags Magic Mountain, Kalifornie, Spojené státy

To nejděsivější: Vozy jedou dolů pozadu rychlostí 160 km/h. 

Na této jedinečné dráze vás čeká obrácený volný pád. To znamená, že vás dráha nejprve vysokou rychlostí vyveze strmým stoupáním do nejvyššího bodu a poté Vás odtud spustí pozadu zpět dolů. Nejděsivější horská dráha Kalifornie na vás čeká! 

Zdroj: triphobo.com

3. Skyrush

Hersheypark, Hershey, Spojené státy

To nejděsivější: S touto dráhou překonáte gravitaci. 

Tato gravitaci vzdorující horská dráha se zaměřuje na obrovské oblouky, které ve vás probudí pocit, že se vás snaží vystřelit do vzduchu. Jedinečný pocit zažijete také díky křídlovému systému sedadel, kdy sedačky po stranách jsou mimo konstrukci dráhy, a tak pod sebou vidíte jen prázdno. 

Zdroj: triphobo.com

4. Millennium Force

Cedar Point, Sandusky, Spojené státy

To nejděsivější: Na této dráze zažijete nulovou gravitaci. 

Tato dráha se řadí mezi nejlepší horské dráhy v USA díky mnoha pádům až z 90 metrů a rychlostí kolem 150 km/h. To z ní dělá také jednu z nejvyšších a nejrychlejších horských drah na světě.  Mimo to vás jistě nadchne častými změnami směru. 

Zdroj: shutterstock.com

5. Leap-the-Dips

Lakemont Park, Altoona, Spojené státy

To nejděsivější: Jde o nejstarší, stále fungující horskou dráhu.

Nejvyšší pád, který na Leap-the-Dips zažijete, je z pouhých tří metrů nad zemí. Je tedy z našeho seznamu jistě nejnudnější atrakcí. Vzrušující je však to, že se jedná o nejstarší horskou dráhu na světě, která je stále v provozu. První návštěvníky Lakemont Park svezla už v roce 1902. Tato dřevěná dráha je jedinečná také způsobem, kterým jsou vozy spojeny s dráhou. 

Zdroj: triphobo.com

strana 1 / 2
Publikováno: 11. 7. 2018 12:00 Nahlásit obsah