Šokující rituály domorodých kmenů. Zahrnují šlehání bičem i lití jedu do očí

Šokující rituály domorodých kmenů. Zahrnují šlehání bičem i lití jedu do očí Zdroj: shutterstock.com

Každá kultura je jiná a rozdíly mezi civilizovanou částí světa a domorodými kmeny jsou obrovské. Zatímco u nás je za zkoušku z dospělosti označována maturita, u kmene v Amazonii je třeba vydržet v rukavicích plných mravenců Paraponera, jejichž kousnutí patří mezi nejbolestivější věc, kterou můžete zažít. Jaké další rituály existují různě po světě?

Jed a bičování

U mnoha kultur bývá pomyslnou vstupenkou do dospělosti ulovení zvířete. U brazilského kmene Matis by to bylo zbytečné, protože z chlapců se stávají výborní lovci už v mladém věku. Jejich zkouška tak spočívá v tom, že mladým mužům se do očí naleje jed a poté jsou biti a bičování. Rituál je dokončen tehdy, pokud si muž speciální dřevěnou jehlou aplikuje malými vpichy jedovatý sliz žáby listovnice dvoubarevné do kůže.

Zdroj: ilykecdn.com

Rituální očista

Kmen Matausa z Papui Nové Guineje je přesvědčen, že v chlapci se nikdy nerozvine mužná síla, pokud není důkladně očištěn. Mužům se tak strkají do krku jakési dřevěné větvičky až do chvíle, dokud se nepozvrací. Následně jim do nosních dírek strčí tenké šipky, které vyvolají krvácení. Očistný rituál je završen bodáním šipek do jazyka.

Zpěv u řeky

Některé zasvěcovací rituály jsou určené i pro ženy. Aby se z dívek nigérijského kmene Orika staly ženy, musí několik dní zpívat u řeky. Tím se dívka vypořádává s duchy, kteří jí brání stát se ženou. Nakonec je však zachráněna jedním mužem z kmene a tím se dívka stává připravenou na manželství.

strana 1 / 2
Publikováno: 4. 4. 2018 09:00 Nahlásit obsah