Socha připomíná věrného psa čekajícího před nemocnicí

Socha připomíná věrného psa čekajícího před nemocnicí Zdroj: www.atlasobscura.com

Příběh sahá daleko do minulosti, kdy se muž nechal hospitalizovat po infarktu. Před vchodem do nemocnice řekl svému psu: "Zůstaň." Pes se posadil a čekal.

Muž nakonec v nemocnici zemřel (alespoň podle jedné verze příběhu), ale jeho věrný pes, který se jmenoval Rover, se nehnul na krok ze svého místa. I když se ho různí zaměstnanci nemocnice pokoušeli přemluvit, odlákat nebo uplatit pamlsky, odmítal odejít.

Ve verzi, ve které muž zemřel, pes čekal před nemocnicí, dokud jej také nedohnalo stáří. Druhá verze vypráví příběh, ve kterém muž zůstal v nemocnici přes měsíc a nakonec odešel zdravý. Došlo tedy k opětovnému setkání majitele s jeho zvířecím miláčkem a pes mohl být nadšený z pánova návratu po svém dlouhém a trýznivém čekání. V jiné verzi pes chodil s pánem k nemocnici každý týden a pokaždé na něj čekal na místě, aniž by se nechal rušit auty, holuby nebo dětmi, které jej lákaly zábavou a kousky sendviče.

Zdroj: www.atlasobscura.com

Bez ohledu na to, která verze příběhu je pravdivá, nechala Hartfordská nemocnice umístit sochu na památku Rovera před nemocniční vchod. Podle nemocnice Roverův příběh reprezentuje lásku, oddanost a závazek. Předávání příběhu dále inspiruje nemocnici, aby dávala najevo stejné kvality při péči o své pacienty.

Zdroj: calmenergydogtraining.com

Publikováno: 14. 9. 2018 09:34 Nahlásit obsah