Pouliční umělci z Londýna berou i karty

Pouliční umělci z Londýna berou i karty Zdroj: shutterstock.com

Možnost platby kreditní kartou je ve světě stále častější. Je to mnohdy pohodlnější, než nosit u sebe hotovost a spousta lidí na tento způsob platby spoléhá. Platební terminály se dostaly dokonce už i k pouličním umělcům v Londýně.

Pouliční umělci jsou součástí ekosystému každého většího města. Obvykle jim nevěnujeme větší pozornost. Když už ale ano, musí nás opravdu zaujmout a v těchto případech jim za jejich představení rádi věnujeme menší obnos. Co  ale dělat v situaci, kdy u sebe nemáme ani korunu? V Londýně přišli s jednoduchým řešením.

Zdroj: shutterstock.com

Švédská společnost iZettle postupně rozšiřuje možnost platby bezkontaktními kartami v celé Evropě. A společně se starostou Londýna Sadiq Khanem vytvořili unikátní projekt, díky kterému dostávají bezkontaktní terminály i pouliční umělci. A jaký názor mají na tuto skutečnost samotní artisti? Samozřejmě ji vítají s otevřenou náručí. Jde podle nich o skvělou inovaci, díky které si vydělají více peněz a která je tak pohání k vymýšlení stále důvtipnějších kousků.

Publikováno: 30. 5. 2018 16:29 Nahlásit obsah