Otevření prvního McDonald's v Sovětském svazu

Otevření prvního McDonald's v Sovětském svazu Zdroj: www.boredpanda.com

Za určitých okolností se i ty nejprostší věci stávají symbolickými. Například otevření restaurace McDonald's zní fádně, přece jen jich jsou po celém světě tisíce. Ale první sovětský McDonald's v Moskvě? To bylo něco docela jiného.

V době své stavby šlo o největší McDonald's na světě. Pobočka s 900 sedadly zaměstnala okolo 600 lidí, kteří byli pečlivě vybráni z 35 000 uchazečů.

Vedení restaurace údajně očekávalo, že první den obslouží kolem 1000 zákazníků, ale odhad byl velmi slabý. Dav více než 5000 sovětských občanů se seřadil na Puškinově náměstí ještě před tím, než restaurace otevřela a za celý den prošlo dveřma okolo 30 000 zákazníků. "Stáli jsme pod rozpáleným sluncem kolem osmi hodin" vzpomíná fotograf Mitya Kushelevich. "To nebyl až takový problém, protože jsme byli zvyklí stát ve frontách celé dny pro měsíční příděl cukru a čaje. Pořád si pamatuju, jak šíleně obrovský mi připadal milk shake a nevěděl jsem, jak držet Big Mac svýma malýma rukama. Všechno chutnalo mnohem intenzivněji než cokoliv, co jsem zkusil předtím. Jedl jsem a pil a žvýkal jako by to mělo být moje poslední jídlo, O deset minut a 5000 kalorií později mě tělo upozornilo na to, že nezvládne strávit všechnu tu tučnou lahodnost, a že je pravděpodobně dobrý nápad zkontrolovat, jak vypadají americké toalety zevnitř. Nebyl jsem sám, fronty na záchody byly téměř tak dlouhé jako ty venku."

V naší galerii uvidíte fotografie, které celé to šílenství zachytily.

Galerie První McDonald's v Moskvě První McDonald's v Moskvě Prohlížet galerii

Publikováno: 26. 9. 2018 13:51 Nahlásit obsah

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.