Obří plastová velryba bojuje proti znečištění oceánů

Obří plastová velryba bojuje proti znečištění oceánů Zdroj: http://www.thinkinghumanity.com

Americká architektonická a designová firma StudioKCA vytvořila pro Trienále Bruggy 2018 11 metrovou sochu velryby. To by nebylo až tak neobvyklé, velryba je však vyrobená z více než pěti tun plastů, nalezených v Tichém a Atlantickém oceánu.

Členové studia společně s dobrovolníky pročesali pláže na Havaji, kde nasbírali vyplavené odpadky. Socha velryby byla následně postavená právě z těchto nálezů. Studio se tím snaží přilákat pozornost k celosvětovému znečišťování oceánů, které se týká nás všech. Jeho cílem je tímto způsobem nejen o problému informovat, ale také  přesvědčit lidi po celém světě k aktivnímu zapojení do řešení. 

"Právě teď plave v našich oceánech 150 miliónů tun plastů," říká jeden z autorů sochy. "Budeme-li to poměřovat podle váhy, je to více, než je váha velryb žijících ve světových vodách. Takže příležitost jako tato, kde můžeme ukázat typ plastů a množství plastů, které končí v našich oceánech, je velmi důležitá."

Na sochu velryby se můžete podívat v naší galerii, nebo přímo v Bruggách, kde trienále pokračuje do 16. září 2018.

Galerie Velryba z plastového odpadu upozorňuje na znečištění oceánů Velryba z plastového odpadu upozorňuje na znečištění oceánů Prohlížet galerii

Publikováno: 8. 8. 2018 15:39 Nahlásit obsah