Nový trend: K hotelové snídani v pyžamu

Nový trend: K hotelové snídani v pyžamu Zdroj: thesun.co.uk

Je v pořádku nosit k hotelové snídani pyžamo a nepřevlékat se z nočního oděvu? Novodobý trend rozděluje hotelové hosty na celém světě na dva tábory.

Dovolená je čas, abychom se uvolnili a zapomněli na stres každodenního života. Ale někteří lidé zacházejí s uvolněním příliš daleko. Projevem může být například nošení pyžamového prádla do společných míst ubytovacího zařízení, kde chodí hosté snídat. Místo toho, aby se převlékli do šortek a trička, nedělá jim problém přijít k samoobslužnému bufetu ve flanelovém pyžamu, županu a pantoflích.

Odborník na etiketu William Hanson ze společnosti Sun Online Travel říká, že nevhodně zvolený oděv je projevem nedostatku pozornosti a respektu k personálu a dalším hostům ubytovacího zařízení.

Prohlédnětě si fotogalerii tajně zachycených "exponátů" nosících své noční úbory k hotelové snídani: Galerie Co k hotelové snídani nosíte vy? Co k hotelové snídani nosíte vy? Prohlížet galerii

Vzhled hostů u snídaně, jakoby se právě probudili, způsobuje pobouření mezi ostatními hosty. Mnoho lidí se přidalo k iniciativám na internetu, kde takové viníky zveřejňují a sdílí své znechucení na Facebooku, Instagramu či Twitteru.

William Hanson dále řekl: "Nošení pyžama na snídani je známkou povrchnosti. Zatímco hotely vás povzbuzují k uvolnění a pocitu být "jako doma", i zde jsou nějaké limity vztahující se k soukromým oblastem (váš pokoj / apartmá) a ne veřejné nebo společné prostory. Je to velmi sobecké chování."

Zda je přijatelné nosit noční oděv ke snídani nebo ne, rozdělilo hotelové náštevníky. Jeden pobouřený host prohlásil za nepřijatelné, když sestoupí pětičlenná rodina do společného prostru hotelu v pyžamu, županu a ještě naboso. Další návštěvnice Beth Goldowitz s ním souhlasí a říká: "Rozhodně to není vhodné. Předpokládám, že si ženy dělají make-up, když jedou metrem a nenosí flanelová pyžama, když vedou své děti do školy, tak proč by to měli dělat při snídani v hotelovém zařízení? "

Vzedmula se ale i souhlasná vlna. Uživatel JAtlanty řekl, že jsou lidé příliš přecitlivělí. Dokud se prý nikdo na veřejnosti neobnažuje, není prý co řešit.

Jak se na takovou situaci díváte vy? Sešli byste v hotelu ke snídani ve svém pyžamu nebo vám to připadá nevhodné? Zanechte nám komentář :)

Publikováno: 16. 5. 2018 07:00 Nahlásit obsah