Největší pavouk světa objeven v Austrálii

Největší pavouk světa objeven v Austrálii Zdroj: FACEBOOK/BERNYARD BETTY´S RESCUE

Pokud trpíte arachnofobií, raději nejezděte za protinožci. Mohli byste tam potkat toho největšího pavouka současnosti. Austrálie je známá svými endemity, ale tento pavouk vám bezpochyby vyrazí dech.

Pavouci nahánějí lidem hrůzu od nepaměti. Zatímco někdo se obává jejich mnohdy jedovatých kousnutí, většina lidí, kteří se pavouků bojí, je považuje prostě za děsivé. Ať už spadáte do první, nebo druhé kategorie, doporučujeme vám vyhnout se Austrálii velkým obloukem. V australském Queenslandu byl totiž nalezen snad největší pavouk, jakého můžete momentálně na naší planetě spatřit. Pro většinu frustrace, pro jiné zase senzace. Každopádně, i když se vám nemusí líbit, tenhle objev si rozhodně zaslouží řádný obdiv.

Zdroj: FACEBOOK/BERNYARD BETTY´S RESCUE

Všimli si ho pracovníci ze zvířecí farmy Barnyard Betty's Rescue, kteří ho odchytili, protože pavouk byl zraněn. Pojmenovali ho Charlotte podle slavné dětské knihy Charlotte´s web od E. B. Whitea a zjistili, že pavouk patří do čeledi maloočkovitých (huntsman spiders). "Byl naprosto nádherný a vůbec nepůsobil agresivně, chtěl se jen najíst hmyzu," nechali se slyšet pracovníci farmy.

Zdroj: FACEBOOK/BERNYARD BETTY´S RESCUE Poté, co byl vyléčen, ho opět vypustili do volné přírody. Zvířecí záchranáři předpokládají, že se pavoukovi bude dařit dobře. Člověka nemůže ohrozit na životě, není jedovatý. Jeho kousnutí by vás však určitě nepotěšilo.

Publikováno: 21. 8. 2018 08:11 Nahlásit obsah