Nejbizarnější zvířata, která pronikla na ranvej

Nejbizarnější zvířata, která pronikla na ranvej Zdroj: www.dailymail.co.uk

Lety bývají odložené obvykle kvůli špatnému počasí, stávkám zaměstnanců nebo technickým problémům s letadlem. Ale někdy i říše zvířat udělá letišti čáru přes rozpočet. Nejen ptáci, jak by se nabízelo, další zvířata také dokáží napáchat velkou spoušť, když se dostanou na ranvej.

Na orlandském mezinárodním letišti musí zaměstnanci dávat pozor na aligátory, protože v přilehlých vodách jich žije kolem 230. Pracovníci řídící věže se vždy rozhlížejí aby udrželi plazy mimo letiště, ne vždy se ale daří všechny uhlídat. Na začátku tohoto roku vyděsil pasažéry aligátor, který si to šinul po betonu směrem k rybníku. Let Spirit Airlines musel čekat pět minut, než mohli rolovat k bráně. Jeden z pasažérů na palubě říká, že letiště vyslalo nákladní auto k rybníku, aby se ujistili, že se aligátor nevrátí na rolovací dráhu.

Zdroj: www.dailymail.co.uk

O kousek dál v USA přinesly vody okolo dvou letišť v New Yorku nevítané hosty, které bylo třeba odstranit. Na letišti JFK museli být obvzlášť opatrní během období hnízdění želv diamantových. Minulý červenec bylo skoro 40 těchto stvoření odchyceno po tom, co si vykračovaly příliš blízko ranveje. Vedení letiště nechalo instalovat plastové potrubí, aby sloužilo jako zátaras, což snížilo počet nalezených želv na letišti o cca 50 procent. Později se ale ukázalo, že zátaras je během vysokého přílivu pod vodou.

Zdroj: www.dailymail.co.uk

Mezitím na letiště La Guardia v New Yorku museli povolat armádu techniků, když byla na konec ranveje vyplavená mrtvá 4,5 metrová velryba. 

A v Utqiagviku, nejsevernějším městě Aljašky, čelili představitelé letiště obrovskému tuleňovi, který bránil všem pokusům o vzlétnutí. Doprava musela být pozastavená, dokud nepřijeli specialisté z kontroly zvířat, kteří poté zvíře odstranili.

Zdroj: www.dailymail.co.uk

Jinde na Aljašce často biologové a myslivci jezdí na letiště, aby odchytili pižmoně, soby a losy, kteří se toulají po letišti. Na letišti Jackson Hole uprostřed národního parku Grand Teton ve Wyomingu se objevují sobi a jeleni velmi často. 

Na milánském letišti Linate jsou zaměstnaní dobrovolníci, aby procházeli letištní pozemky a pískáním a máváním zastrašili zajíce. Zvířata nadělala paseku v radarovém systému v červnu 2007 a od té doby se po letišti potulují.

Zdroj: www.dailymail.co.uk

Na letišti v Manchesteru musí být k ruce myslivci, aby udrželi mimo ranvej záludné lišky. V roce 2012 se jedna těsně minula s nákladním letadlem Boeing 757, když mu vběhla do cesty. Na začátku letošního roku zahlédli další lišku, jak pádí po ranveji, a než byla odchycena bezpečnostními pracovníky, musel být provoz na chvíli přerušen.

Zdroj: www.dailymail.co.uk

Na letištích v Austrálii se ukázal obtížný úkol držet mimo ranvej klokany. Nedávno musel být zrušen let na letišti Mildura s téměř třemi tucty pasažérů kvůli zatoulanému klokanovi. Ve státě Victoria bylo letadlo společnosti Rex Airlines v počátečním stádiu vzletu, když se přihodila tragická srážka. Mluvčí místní letecké společnosti sídlící v New Mascotu v Novém Jižním Walesu prohlásila že klokan byl sražený pravou vrtulí letadla.

Publikováno: 6. 8. 2018 12:00 Nahlásit obsah