Na konci světa je úchvatná podívaná - Patagonie

Na konci světa je úchvatná podívaná - Patagonie Zdroj: boredpanda.com

Patagonii nazval Doru Oprisan koncem světa. Vydal se tam se svým fotoaparátem, aby tu nádheru konečně zdokumentoval.

"Hory na konci světa volaly a nezklamaly. Rostou s vertikálními věžemi, na kterých se stále drží led, majestátní a temperamentní, zůstávají často skryty ve vlastních oblacích. Drsné větry jsou taktéž jejich tvorbou - možná způsob, jak cítit okolní krajinu neviditelnými prsty." Tak popisuje svůj zážitek z Patagonie Doru Oprisan a pokračuje: Galerie Fotogalerie na konci světa - Patagonie Fotogalerie na konci světa - Patagonie Prohlížet galerii

"Obrovské stromy Lenga s listy o velikosti nehtu, barevné a intenzivnější, než jsem kdy dřív viděl. Lesy jsou plné zkroucených, padlých, mrtvých a zkažených kmenů. Vyjedete na kopec a všechny stromy jsou rázem malé a zkroucené silnými větry připomínající bonsaje. Sestoupíte do údolí širokého a desítky metrů vysokého. V jiné části rostou ovocné stromy, ale tenčí a divoce tvarované. Všude mezi nimi leží padlé kmeny a obrovské skály. Je to neuvěřitelně krásný chaos a někdy je těžké fotografovat.

Část mé duše zůstala v Patagonii, visící na větrných stromech, obdivujících tvary a barvy, které nebyly nikdy viděny. Tato část, kterou ve mě Patagonie zanechala se mnou roste s každým dnem stráveným ve městě naplněného hlukem, znečištěním, spěchem, hněvem a dalšími nepřirozenými věcmi."

Více o autorovi: doruoprisan.com | Instagram | Facebook

Publikováno: 4. 4. 2018 13:47 Nahlásit obsah