Na kole můžete kamkoliv na světě

Na kole můžete kamkoliv na světě Zdroj: boredpanda.com

Belén je mladá architektka ze Španělska, která se v současnosti věnuje cestování na kole doslova na plný úvazek. Jak sama říká, má už dost sezení za počítačem. Přečtěte si její krátký příběh.

Nikdy bych si nedokázala představit, že ujedu na kole dál než na roh supermarketu nebo k domu přátel. Mám na mysli, jak bych byla schopná ujet na kole až do dalšího města? Není to příliš daleko?

Pak jsem se seznámila s Tristanem. Naučil mě, že kolo mě může ve skutečnosti vzít kamkoliv. Zdroj: boredpanda.com

V dubnu 2015 se Tristan připravoval na evropskou cyklistickou tour poté, co předtím projel USA z východu na západní pobřeží pro Teenage Cancer Trust. Cítil, že tato zkušenost byla pro něj příliš krátká a že je ještě mnoho, co zlepšovat.

Po uplynutí jednoho a půl roku na silnici a asi 17.000 km jsem se i já přesvědčila, že cyklistika může být způsob, jak dlouze a dlouhodobě cestovat. Zanechala jsem svou práci jako architektka, abych se k cestování s Tristanem mohla připojit. A hádejte co? Jsem ráda, že jsem to udělala.

Ne, v životě jsem opravdu neujela více než 30 km za den. Ne, nikdy jsem nebyla zvyklá tábořit ani spát venku. Polstrované kalhoty? Co to je?  Zdroj: boredpanda.com

Ve Španělsku, odkud pocházím, je déšť vzácný, přesto jsem s Tristanem po čtyři měsíce procestovali Norsko a já jsem to milovala. Ano, byla jsem unavená a nenáviděla bouřky nebo vítr, ale věřte mi, určitě se mi to nehnusilo víc, než stát ve svém autě v zácpě cestou z práce.

Pro ty, kteří nad tím nikdy nepřemýšleli: Říkám vám, kolo vás může převézt až na druhou stranu světa, pokud budete chtít! A pro ty, kteří se této myšlenky bojí, protože si možná myslí, že je to příliš těžké: Byla jsem jednou z vás a dokázala jsem sobě i ostatním, že se mýlím.

Podívejte se na krátké video o cestě, kterou Belén absolvovala:

Zdroj: boredpanda.com

Publikováno: 28. 3. 2018 08:00 Nahlásit obsah