Krásná místa ze známých filmů: už jste tam byli?

Krásná místa ze známých filmů: už jste tam byli? Zdroj: https://www.shutterstock.com/

Všichni ta místa moc dobře známe. Dokonce se někdy cítíme, jako bychom tam už někdy opravdu byli. Prohlédněte si jedny z nejznámějších a nejzajímavějších filmových lokací. Pamatujete si, z kterých scén je znáte?

Hotel Overlook, Timberline Lodge, Oregon (USA)

Film Stanleyho Kubricka podle předlohy Stephena Kinga - Osvícení je dnes již kultovním hororem. Film se odehrává v hotelu Overlook, který je možné navštívit ve Spojených státech. Místo je vhodné pro dovolenou s dětmi, což je vzhledem k filmu paradoxem.

Zdroj: www.shutterstock.com

Dubrovník, Chorvatsko

Každý zná seriál Hra o trůny. Někdo jej miluje, jiný zase nenávidí. Nejde jen o skvělé postavy, napínavý děj, ale i o krásná a zajímavá místa. V chorvatském Dubrovníku se natáčela velká spousta scén použitých během let v seriálu. Díky zachovalé části Starého města jsou záběry velmi autentické.

Zdroj: www.shutterstock.com

Hasičská budova, New York, USA

Pokud se děje něco divného ve tvém sousedství, koho zavoláš? Krotitele duchů! Duchařská fantasy komedie, které patřily osmdesátá léta. Krotitelé měli svoji základnu v bývalé hasičce. Nachází se v New Yorku a je volně k prohlédnutí.

Zdroj: www.honcho-sfx.com

Café des 2 Moulins, Paříž (Francie)

Kavárna, kterou si všichni moc dobře pamatujeme z filmu Amelie z Montmartru. Kouzlo, které kavárna měla ve filmu, ale místo bohužel ztrácí kvůli tisícům turistů, kteří ji denně navštíví. Ti se snaží ulovit nejlepší fotografii, a proto si zde kávu v poklidu nejspíš nevychutnáte.

Zdroj: www.shutterstock.com

Panství Burghley, Velká Británie

Adaptace knihy Jane Austenové, Pýcha a předsudek, se odehrává na britském panství Burghley. Kouzlo viktoriánské Anglie ucítíte opravdu za každým rohem. Celý areál i s hlavní budovou je volně k prohlédnutí a během celého roku zde probíhají různé kulturní akce.

Zdroj: www.shutterstock.com

Perryho ulice 64, New York, (USA)

Adresa domu novinářky Carrie Bradshaweové. Opravdoví fanoušci seriálu Sex ve městě se mají možnost na dům podívat na Manhattanu v New Yorku. Po skončení seriálu byl byt dlouho na prodej. Nakonec byl prodán za téměř 10 milionů dolarů.

Zdroj: streeteasy.com

Al-Khazneh, Petra (Jordánsko)

Zhruba dva tisíce let stará stavba, vytesaná do skály se nachází v historickém městě Petra v Jordánsku. Pamatovat si ji můžete například z Indiana Jonese a poslední křížové výpravy, v hlavních rolích s Harrisonem Fordem a Seanem Connerym.

Zdroj: www.shutterstock.com

Nákupní středisko Grölitz, Grölitz (Německo)

Hvězdně obsazená komedie Wese Andersona Grandhotel Budapešť, se odehrává v luxusním hotelu a ukazuje neobyčejný život šéfa hotelového personálu Gustava (Ralph Fiennes). Vstupní hala hotelu bylo ve skutečnosti německé nákupní středisko Grölitz.

Zdroj: www.pinterest.co.uk

Hrad Alnwick, koleje Christ church, nádraží King´s Cross (Velká Británie) a další

Světoznámá adaptace knih Harry Potter byla více než desetiletí promítána na plátnech kin. Za tu dobu, vystřídala spoustu filmových lokací. Těmi nejznámějšími jsou například nádvoří hradu Alnwick, historické koleje Oxfordu anebo londýnské nádraží King´s Cross.

Zdroj: www.shutterstock.com Zdroj: www.shutterstock.com Zdroj: www.shutterstock.com

Publikováno: 10. 7. 2018 08:00 Nahlásit obsah