Kategorie Jídlo

Článek
Kulinářství po francouzku, aneb jak chutnají žabí stehýnka
Kulinářství po francouzku, aneb jak chutnají žabí stehýnka Říká se, že každý by se měl alespoň jednou za život podívat do Paříže. Ten kdo ji navštíví, bude natolik okouzlen, že si ji ponese s sebou v mysli i v srdci nadále. Na Paříž se prostě nezapomíná. Jak řekl už před více než 150 lety Frederyk Chopin, „Paříž je všechno, co chceš“. A to platí do posledního písmenka i dnes.
Článek
Gastronomie Vietnamu: Mnohem víc, než jen Phở
Gastronomie Vietnamu: Mnohem víc, než jen Phở Kdo by neznal Phở Bo, nejoblíbenější vietnamskou polévku. U ní to ale zdaleka nekončí! Vietnamská kuchyně je velmi sofistikovaná a má silný filozofický základ - řídí se filozofií pěti elementů v pěti základních chutích: ostrá (železo), kyselá (dřevo), hořká (oheň), slaná (voda) a sladká (země).
Článek
Mladík cestuje kolem světa, aby mohl vyzkoušet každou pizzu!
Mladík cestuje kolem světa, aby mohl vyzkoušet každou pizzu! Napadlo vás někdy, že byste cestovali jen proto, abyste mohli zkusit tradiční pokrmy? Pokud ano, určitě pochopíte tohoto mladého muže, který se vydal objet zeměkouli jen proto, aby vyzkoušel každou pizzu na světě. Zní to sice šíleně, ale je to opravdu tak. Každý máme jiné sny, tak proč si neplnit i ty, nad kterými se ostatní popadají za hlavu?
Článek
Na snídani kolem světa
Na snídani kolem světa Chystáte se na dovolenou a rádi byste vyzkoušeli tradiční jídlo? Nevíte ale, jestli se vám tam trefí do vaší chuti? Nevadí! Připravili jsme pro vás malou ukázku, díky které máte možnost nahlédnout skoro až do kuchyní. Mrkněte s námi na toto video a na cestách už vás pak nic nepřekvapí.
Článek
Malá ukázka, jak se připravují vajíčka ve světě!
Malá ukázka, jak se připravují vajíčka ve světě! Vajíčka jsou oblíbeným pokrmem mnohých z nás. Někteří je jedí ke snídani, jiní zase k večeři. Věděli jste ale, že je rovnou několik způsobů, jak je lze připravit? Asi byste se divili, kdyby jste zjistili, že v každé zemi mají svůj způsob, že? Ale pozor! Tak to totiž opravdu je! Chcete vědět, jak je jedí třeba v Číně, Hong Kongu či na Filipínách?
Článek
Menu Evropy aneb co se snídá v Evropě
Menu Evropy aneb co se snídá v Evropě Léto začalo a doba dovolených se pomalu rozjíždí! Pokud se chystáte cestovat po Evropě, máme pro vás super tip, který vám usnadní bádání nad tím, co si asi dáte ke snídani. Věděli jste, že se jídelníček jednotlivých zemí tak výrazně mění? Pokud ne, je ten správný čas to zjistit. Tak co si dáte, chleba s máslem nebo croissant s marmeládou?
Článek
Zákaz žvýkání i piva. Neuvěřitelné zákony z celého světa, které se týkají jídla
Zákaz žvýkání i piva. Neuvěřitelné zákony z celého světa, které se týkají jídla Konzumovat si co chceme a kdy chceme, nám přijde naprosto samozřejmé. Devět vtipných zákonů z celého světa vás však překvapí. Věděli jste například, že jistá část skotské národní kuchyně je v USA zakázaná? A že školní jídlo ve Francii nesmí obsahovat kečup?
Článek
10 nejdražších obyčejných věcí
10 nejdražších obyčejných věcí Všichni se rádi ládujeme čokoládou, používáme zubní pastu a nosíme ponožky. Umíte si však představit, že byste za tyto věci platili v řádech statisíců korun? Asi ne, ale existují lidé, kteří si dopřávají to, co my obyčejní smrtelníci ne. Podívejte se na tyto zdánlivě obyčejné věci, které by ve skutečnosti pěkně provětraly vaší peněženku.
Článek
Všechny nechutnosti, které jste (ne)chtěli vědět o světě!
Všechny nechutnosti, které jste (ne)chtěli vědět o světě! Věděli jste, že náš každodenní život je naplněný spoustou nechutnosti? Ač se to nezdá, číhají na nás ze všech koutů. Z předmětů, kterých se dotýkáme nebo třeba z jídla, které konzumujeme. Mrkněte na ty nejšílenější nechutnosti, které nás obklopují a v životě doprovází.
(1) Načíst více